Жінку із загадковою хворобою-мутантом прооперували у Львові (фото)

Жінку із загадковою хворобою-мутантом прооперували у Львові (фото)

Пацієнтка звернулася до львівських хірургів кілька місяців тому. Під час обстеження лікарі виявили у жінки рідкісну генетичну патологію, опису якої у світових наукових джерелах просто немає.У Львові здійснили операцію 36-річній жительці Миколаївського району із загадковою хворобою, що спричинила деформацію її пальців рук та ніг.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.«Усе життя жінка ховала руки від чужих очей. Аби здійснити мрію жінки – надати рукам естетичного вигляду – медики лікарні Святого Пантелеймона виконали складну пластично-реконструктивну операцію», – розповіли медики.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Від народження її нігтьові фаланги були округлі та збільшені, а розвиток сухожилків-розгиначів – порушений. Тому пальці не розгиналися, а кисть увесь час була напівзігнута. І хоча в повсякденному житті жінці це не заважало, проте вона відчувала постійний дискомфорт.Після тривалих консультацій завідувач першого хірургічного відділення Гнат Герич спільно з командою усе ж зважився виконати складну пластично-реконструктивну операцію, спершу на лівій руці.

Втручання відбулося в декілька етапів. Спочатку була пластика сухожилкових структур, далі зробили пластику м’яких та кісткових тканин і нарешті здійснили фіксацію кістки в правильному положенні. На все пішло понад три години.

Операція минула вдало, і вже наступного дня пацієнтка поїхала додому.

Медики продовжують спостереження за станом кисті після втручання. І зовсім скоро планують прооперувати іншу, праву руку жінки. Аби пацієнтка назавжди забула про свою патологію та дискомфорт, який постійно відчувала.

За словами львівських хірургів, цей незвичний випадок розглянули їхні колеги – спеціалісти одного з найкращих у світі осередків реконструктивної хірургії в Оксфордському університеті. Після вивчення історії хвороби та результатів обстежень пацієнтки британські медики зазначили, що зіткнулися з надзвичайно рідкісним захворюванням з низькою інцидентністю, і аналогічних випадків вони досі не зустрічали.

Ба більше, львівські спеціалісти відправили зібраний генетичний матеріал пацієнтки до лабораторії в Оксфорді. Тепер невідому мутацію вивчатимуть науковці не лише в Україні, але й у Великій Британії.

Залиште свій коментар