«Свято-Успенську Києво-Печерську лавру» зареєстровано як монастир у складі ПЦУ — Зоря

«Свято-Успенську Києво-Печерську лавру» зареєстровано як монастир у складі ПЦУ — Зоря

Євстратій Зоря пояснив, що на практиці це означає, що є юридична особа, яка може отримати в користування майно — храми і приміщення. Відтак створюється можливість вибору для ченців та вірян — за ким іти.«Свято-Успенську Києво-Печерську лавру» зареєстровано як монастир у складі ПЦУ.

Відповідні дані внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру (45081205).Про це повідомив речник Православної церкви України Євстратій Зоря у Facebook 2 грудня.

Рішення про створення у складі ПЦУ релігійної організації — чоловічого монастиря «Свято-Успенська Києво-Печерська лавра» — було ухвалено під час засідання Священного Синоду ще 23 травня 2022 року.Тоді ж Синод доручив митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів із проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення — для монастирської діяльності.

«Митрополит Київський і всієї України за посадою є священно-архімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженніший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу», — зазначив Євстратій Зоря.

Фото: Facebook/Євстратій Зоря

Речник Православної церкви України пояснив, що на практиці це означає, що є юридична особа, яка може отримати у користування майно — храми і приміщення. Відтак створюється можливість вибору для ченців та вірян — за ким іти.

Зазначимо, що раніше усі храми комплексу Києво-Печерської лаври контролювалися УПЦ Московського патріархату.

Залиште свій коментар