Навіщо потрібна сепарація від батьків у дорослому віці

Навіщо потрібна сепарація від батьків у дорослому віці

Сепарація — що це

Сепарація від батьків – це шанс не просто відчути себе дорослим, а володіти своїм життям, розпоряджатися ним і насолоджуватися кожним його моментом. І з проблемою відокремлення від батьків стикаються не лише молоді люди, а й досить дорослі. Просто дехто буквально застряє у своїх дитячих образах, переживаючи їх протягом багатьох років, несучи негатив на батьків. Або все життя намагаються відповідати їхнім очікуванням.



Що дає сепарація від батьків

Процес сепарації необхідний для того, щоб людина вміла вибудовувати особисті межі, щоб надалі у неї були нормальні, гармонійні стосунки з оточуючими. Важливо усвідомлювати, що цей процес сепарації може бути одностороннім. До нього залучена не лише дитина, а й батьки. Дитина вчитись бути самостійною, а батьки вчаться довіряти та опускати.
Якщо сепарація відбулася, то людина отримує свободу, вона може приймати сам рішення, робити так, як вважає за потрібне. Але при цьому уникнути батьків, не означає обірвати всі зв’язки, стосунки просто перейдуть на новий рівень, де самостійні особистості чудово ладнають один з одним, люблять і піклуються.

Чинники, що ускладнюють сепарацію

Факторами, які роблять складним процес сепарації, зазвичай стають вигода та почуття звички. Простіше кажучи, коли дитині зручно бути під опікою мами та тата, коли вона почувається безтурботно. Або ж, дитина може піклуватися про батьків, перебуваючи залежно від цього, ніби відплачуючи свою провину за щось. Або ж ускладнити процес може страх самостійності у дорослому житті, отже людина залишається довгий час дорослим дитиною.



Сепарація від Мами та Папи

Батьки можуть стати причиною уповільнення сепарації за рахунок своєї гіперопіки, контролю. І тоді дитині нічого не залишається, як працювати над виправданням їхніх очікувань. Або ж мама, тато може свою нереалізованість перекласти на дитину, змушуючи її робити не те, що хотілося б. Почуття затребуваності, потреба – ось, що відчуває мама, піклуючись про свого сорокарічного сина. Так вона отримує свою порцію затребуваності. І при сепаруванні такого чада, на маму чекає жорстокий удар, адже вона присвятила все життя цьому невдячному. І очікується лише одне – відчайдушний опір відділенню. Там буде місце і маніпуляціям, щоб викликати почуття провини у чада.

Також трапляється, що батьки, боячись старості, уповільнюють процес дорослішання дитини. Або ж дитину може оточувати жорстка влада батьків, їхній консерватизм, тиск старших, їхній досвід. Все це стає причиною того, що дитина не може піти, сепарація у дорослому віці не відбувається, як це потрібно було б. І тоді він просто застряє на якомусь етапі.



Дякуємо за статтю психолога Діану Щербанську.

Джерело https://sherbanskaya.com/uk/separacziya-vid-batkiv-shho-cze-take-osnovni-etapi-ta-tehniki/

Залиште свій коментар