Холодні дощі, морози і різкі перепади: з’явився детальний прогноз на жовтень 2021

Холодні дощі, морози і різкі перепади: з’явився детальний прогноз на жовтень 2021

Погода в жовтні 2021 очікується з різкими стрибками температури, сильними дощами, заморозками і навіть першим снігом.Якою буде синоптична ситуація в середині осені — читайте нижче в нашому матеріалі.

За прогнозом народного синоптика Леоніда Горбаня, у перші дні жовтня буде прохолодно, а 4-5 числа ймовірні холодні дощі. До кінця першої декади жовтня потеплішає, а середина місяця принесе вересневі температури — близько +20 тепла, сухо, сонячно. Найтеплішим стане свято Покрови, 14 жовтня.
Однак, за словами Горбаня, вже через день-два погода різко зміниться: температура впаде більш ніж на 10 градусів, до +6+8 вдень, налетять холодні дощі, а до 20 жовтня на півночі і сході країни можуть бути нічні заморозки.

Після 25 жовтня прийде «глибока» осінь з серйозними, але короткочасними морозами — дві-три ночі може бути до -7 градусів. В кінці місяця знову потеплішає до +8+10, але ненадовго.
Вазіра Мартазінова, завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту, прогнозує нестабільну температуру в жовтні, ймовірність заморозків і першого снігу.

Перша декада місяця, за її словами, буде досить теплою — близько 15 градусів. Потім різко похолодає — вночі і вдень температура майже зрівняється, +3+5 в нічний час і +5+7 вдень.

«Заморозки в цей період — це природно», — зазначила вона.

А друга частина жовтня буде з різкими похолоданнями і потепліннями. Якщо ж в цей час будуть негативні температури, можлива поява снігового покриву.

Але це буде сніг з дощем», — уточнила Вазіра Мартазінова.

Заввідділом прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДержНС та НАН України Віра Балабух дає більш оптимістичний прогноз на жовтень.

За словами Балабух, осінь 2021 в Україні буде теплою, а температура повітря буде відповідати кліматичній нормі, тобто середнім багаторічним значенням.

Але це не означає, що по території країни не будуть переміщатися холодні фронти, і температура повітря не буде опускатися нижче нуля. Такі процеси, за словами метеоролога, можливі в другій половині осені, проте вони можуть спостерігатися рідше, ніж зазвичай.

Опади будуть переважно у вигляді дощу, ймовірні тумани та ожеледь.

Згідно з прогнозом синоптиків Gismeteo (судячи з карт для Києва на місяць), перша половина жовтня буде з помірною температурою близько +13 градусів, а в середині місяця піде на зниження.

Найближче ж серйозне похолодання очікується наступного тижня, а саме 21-24 вересня.

Холодні дощі, морози і різкі перепади: з'явився детальний прогноз на жовтень 2021

Скрін: Прогноз погоди для Києва (gismeteo.ua)

Потепління в жовтні — не «бабине літо»

Леонід Горбань розповів у Facebook, що восени буває два бабиних літа, але потепління в жовтні або навіть листопаді не слід називати так.

Перше,»молоде» бабине літо триває починаючи з Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня по 11 вересня. А «старе», друге бабине літо — з 11 по 18 вересня.

«Якщо молоде з дощами, старе — сухе і навпаки. Не буває, щоб обидва були з дощами або обидва сухі… А то у нас пишуть і в жовтні, прийшло тепло — значить це бабине літо», — уточнив синоптик.

Залиште свій коментар