Вчені з’ясували, чому одних людей комарі кусають, а інших ні

Вчені з’ясували, чому одних людей комарі кусають, а інших ні

 

Комарів приваблює не лише вуглекислий газ із дихання, а й колір одягу людини.Вчені з Університету штату Вашингтон провели експеримент із самками комарів виду Aedes aegypti. У результаті вони з’ясували, що комарів приваблює не тільки вуглекислий газ із нашого дихання, але й кілька кольорів одягу людини.

Про це повідомляє New Atlas.Попередні дослідження показали, що комарів приваблює запах вуглекислого газу, який видихає людина. Але тепер вчені з’ясували, що ще одним фактором, який впливає на вибір жертви для укусу, є колір одягу.

У межах експерименту вчені перевірили реакцію самок комарів на візуальні та нюхові сигнали. У спеціальній камері вчені розмістили крапки різних кольорів і запускали туди вуглекислий газ. З’ясувалося, що комарі летять до точок червоного, оранжевого, чорного або зелено-блакитного кольору, якщо спочатку відчують запах CO2. Але якщо такого запаху вони не відчули, тобто в камері не було вуглекислого газу, комарі не реагували на точки, якого б кольору вони не були.Дослідники вважають, що людська шкіра, незалежно від кольору та відтінку, дає сильний червоно-жовтогарячий сигнал очам комарів. У ході експерименту на людях дослідники з’ясували, що навіть якщо комарі вловлять сильний запах CO2, а одяг буде, наприклад, зеленого кольору, у тому числі, якщо на руках одягнені рукавички, то комарі ігноруватимуть таку людину.

Залиште свій коментар