Тримав палицю — від звірів відбиватися: деталі чудесного порятунку маленького Олексійка на Говерлі

Тримав палицю — від звірів відбиватися: деталі чудесного порятунку маленького Олексійка на Говерлі

Загублений 14-го серпня під час сходження на Говерлу шестирічний Олексійко змусив хвилюватися всю країну. Українці спостерігали за його пошуками, шансів знайти хлопчика неушкодженим було все менше, але диво сталося. Під вечір 16-го числа ДСНС повідомило — дитину знайшли та передали батькам.Як вийшло, що маленька дитина загубилася в горах, що вона робила всі тридцять годин пошуків, повідомляє ТСН.

Олексій Стефанцив провів сам в горах близько тридцяти годин, поки не був виявлений пошуковою групою.Коли його передали шокованим батькам, він сказав, що зовсім не боявся. Хоча і пробув в горах зовсім один, пережив ніч без теплого одягу. Ні води, ні їжі у дитини не було.

Олексійко із задоволенням поспілкувався з журналістами, розповівши, як провів ці години.— На чому ти спав?
— На землі.
— Тобі не холодно було? Що ти їв?
— Та нічого. Я не хотів їсти. Не пив, у мене не було рюкзака і води.

Хлопчик відправився в гори з родичами.

«Побіг наздоганяти свого брата і свою тітку. Вони пішли вперед. Я постійно бачила його кепочку. Думала, він підніметься вище і зустрінеться з усіма. Коли я вже зустрілася з дочкою, дітьми, то виявилося, що його немає», — розповідає бабуся хлопчика Орися Ямборак.

Хлопчика знайшли волонтери

Близько 500 осіб — рятувальники, поліція, волонтери, кінологи — шукали Олексійка. Знайшли ж його двоє коломийських добровольців. Чоловіки поспілкувалися з батьками і повернули хлопчикові палицю, яка була при ньому, коли його знайшли.

Від стежки на Говерлу дитина відійшла на відстань близько двох кілометрів. Хлопчика знайшли на вершині гори Велика Козмецька, в цю ніч там було близько восьми градусів тепла.

Хлопчик почувається добре, його навіть не повезли до лікарні. Тепер він вдома, з батьками, які шалено вдячні всім, хто допомагав шукати їх маленького сина.

Відео: Як загублений на Говерлі Олексійко пережив 30 годин (ТСН)

Що сталося під час сходження на Говерлу

Сім’я з Коломиї 14 серпня вирішила підкорити Говерлу найпростішим, «зеленим» маршрутом. Він має протяжність п’ять кілометрів, але хлопчика загубили вже на першому.

У складі тургрупи був шестирічний Олексій Стефанцев, його бабуся, дядько, тітка та їхні діти. Поки йшли, активний хлопчик раз по раз бігав, то до дядька з тіткою вперед, то до бабусі, що йшла трохи позаду.

Тому його пропажу помітили не відразу — бабуся вирішила, що дитина з родичами і група пішла далі. Коли зрозуміли, що Олексійка немає, було вже пізно — минуло дві години, дитина зникла.

Хлопчик відстав від родичів біля смт Ворохта приблизно о 15:30. Спочатку, до самого вечора, його шукали своїми силами, але потім звернулися до ДСНС. На пошуки дитини вирушили півтисячі рятувальників, співробітників поліції, кінологи та волонтери, квадрокоптери, вертоліт.

Залиште свій коментар