Комаровський і медичний експерт посварилися через вакцинацію в телеефірі: «ви вбиваєте людей!»

Комаровський і медичний експерт посварилися через вакцинацію в телеефірі: «ви вбиваєте людей!»

Відомий педіатр Євген Комаровський посперечався з кандидатом медичних наук Валентиною Маркевич про вакцинацію від коронавірусу в Україні.Гаряча суперечка сталася в прямому ефірі програми «Народ проти» на каналі «Україна 24«.

Доктор Комаровський наголошував на важливості щеплень для громадян, особливо для літніх, і ратував за надання можливості зробити бустерні дози відкритими для всіх.«Коронавірус — смертельно небезпечне захворювання для літніх людей. Кожна бабуся повинна бути відловлена і вакцинована, як би далеко вона не втекла, разом з дідусем. Вакцинувати групи ризику обов’язково! Більш того, треба зробити бустер вільним», — закликав він і додав, що «у нас кількість вакцин більше, ніж кількість бажаючих вакцинуватися».

Комаровський і медичний експерт посварилися через вакцинацію в телеефірі: "ви вбиваєте людей!"Євген Комаровський підкреслив важливість вакцинації від COVID-19 (фото: скріншот)

Маркевич, своєю чергою, попереджала про можливі побічні ефекти від вакцин і більше акцентувала на потенційних ризиках для громадян від препаратів, ніж від самої хвороби.

«Ви реально розумієте, що на сьогодні всі вакцини, які випущені, є експериментальними і знаходяться на третій фазі до 2023 року… Люди, які зараз приймають вакцини, мають право на нормальну інформаційну згоду», — апелювала медичний експерт, колишня кандидатка в депутати Сумської міськради від «ОПЗЖ».

За її словами, в Україні потрібно перед вакцинацією надавати громадянам повну інформацію про можливі ускладнення з документами на щеплення, як це практикують в деяких країнах ЄС, і отримувати підпис про згоду на укол… але не «нав’язувати» щеплення від COVID-19.

«Якщо людина не згодна, вона не вакцинується, поки вона не прийде до того, що їй потрібна ця вакцина», — сказала Маркевич.

Комаровський і медичний експерт посварилися через вакцинацію в телеефірі: "ви вбиваєте людей!"

Валентина Маркевич висловилася про ймовірні «побочки» після вакцинації (фото: скріншот)

Також вона закинула Комаровському через публічні заклики до українців вакцинуватися: «Ви виходите на телеканал і офіційно заявляєте: ви не переживете, ви помрете, терміново біжіть вакцинуватися. Куди? В торговий центр. Ми так до туалетів дійдемо…»

Тоді Комаровський навів їй в якості практичного доводу щодо важливості вакцинації дані про рівень захворюваності та летальні випадки в нашій країні, де кілька разів фіксували нові рекорди смертності через COVID, але за весь цей час прищепилося тільки близько 20% населення.

Комаровський і медичний експерт посварилися через вакцинацію в телеефірі: "ви вбиваєте людей!"

Євген Комаровський і Валентина Маркевич не зійшлися в поглядах про вакцинацію і посперечалися в прямому ефірі (фото: скріншот)

«Зараз вам маленька ілюстрація того, до чого призводить те, про що ви говорите. За минулу добу в Англії захворіли сто тисяч людей! Там 70% вакциновані. Захворіли 100 тисяч, померли 140 осіб. В Україні захворіли 6 тисяч людей, померли 345. Розумієте, про що це говорить?! Тому що в Україні щеплено не 70%, а 20%», — пояснив доктор.

У відповідь на це Маркевич заявила, що «це неправильна позиція», і, мовляв, в Україні «маленька вибірка…»

Комаровський і медичний експерт посварилися через вакцинацію в телеефірі: "ви вбиваєте людей!"

Валентина Маркевич вважає нормальним, що в Україні низька кількість вакцинованих від коронавірусу (фото: скріншот)

Такі слова обурили Комаровського, і він емоційно висловився про серйозні загрози для українців у розпал пандемії через подібні «антивакцинаторські заклики».

«Неправильна позиція у тому, що купа людей, яка вас зараз послухається, не прищепиться і поставить своє життя реально під загрозу. Ви зараз вбиваєте людей реально! Ви вбиваєте людей!» — заявив він.

Комаровський і медичний експерт посварилися через вакцинацію в телеефірі: "ви вбиваєте людей!"

Євген Комаровський емоційно висловився про «антивакцинаторські» позиції (фото: скріншот)

На це Маркевич зазначила, що вона тільки «ставить питання…», і що є альтернатива щепленням від COVID-19 — «препарати, які вже капають, і за п’ять днів проходить», уточнивши, що має на увазі «Ремдесивір».

«Та у нього нікчемна ефективність!» — дав оцінку Комаровський.

«Нісенітниця!» — не погодилася та.

«Ось і йдіть з вашою нісенітницею!» — відповів на це педіатр.

Переглянути відео гарячої суперечки Комаровського і Маркевич можна за цим посиланням (даний «діалог» на ролику починається з 41 хвилини 35 секунді).

Залиште свій коментар