Знаменитий український актор помер від COVID: його називали «королем сцени» (фото)

Знаменитий український актор помер від COVID: його називали «королем сцени» (фото)

Знаменитий український актор театру і кіно Георгій Морозюк помер від коронавірусної хвороби в реанімації в центральній міській лікарні Рівного. У клініці він був у вкрай важкому стані, і лікарі боролися за життя пацієнта до останнього, але 19 листопада серце 77-річного народного артиста України зупинилося назавжди.Скорботну звістку повідомили на сайті Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру.

«У нас втрата. Дорогі глядачі. Нам бракує слів… наш Георгій Іванович Морозюк, народний артист України відійшов на Небеса», — йдеться в публікації.Морозюка називали «королем сцени», але крім блискучої роботи театральним актором, за свою кар’єру він також знявся в більш ніж 30 знакових українських фільмах, таки як «Голод-33″, Вінчання зі смертю», «Гетьманські клейноди», «Чорна рада», «Нескорений», «Залізна сотня»…

Знаменитий український актор помер від COVID: його називали "королем сцени"Георгій Морозюк у ролі Запорожця Петра Сердюка в картині «Чорна рада» (фото: dramteatr.com.ua)

Широку популярність як кіноактор він отримав після виходу на екрани в 1982 році картини режисера Володимира Денисенка «Високий перевал», де він грав роль негативного персонажа Юзя.

Також Георгій Іванович знімався у таких відомих режисерів, як Микола Мащенко та Юрій Іллєнко.

Знаменитий український актор помер від COVID: його називали "королем сцени"

Георгій Морозюк у ролі священика у фільмі «Вінчання зі смертю» (фото: dramteatr.com.ua)

Останньою кінороботою для нього став фільм «Владика Андрей» режисера Олеся Янчука (2008 рік).

Звання Народний артист України було присвоєно йому в 1993 році.

Знаменитий український актор помер від COVID: його називали "королем сцени"

Народний артист України Георгій Морозюк (фото: dramteatr.com.ua)

Георгій Морозюк народився 15 квітня 1944 року, і після закінчення в 1967 році театральної студії при Київському академічному українському драматичному театрі ім. І.Франко спочатку працював у Львівському облмуздрамтеатрі (1967-1997 роки), а з 1997 року і до своєї смерті — в Рівненському театрі.

У театрі зазначають, що глибоке перетворення в характер створюваного образу, віра в запропоновані обставини, чудова акторська пластика, сценічна мова — далеко не повний список талантів Морозюка, що дозволили йому стати в ряд видатних діячів українського театру.

Знаменитий український актор помер від COVID: його називали "королем сцени"Знаменитий український актор помер від COVID: його називали "королем сцени"Знаменитий український актор помер від COVID: його називали "королем сцени"

Георгій Морозюк блищав на театральній сцені з 1967 року (фото: dramteatr.com.ua)

Залиште свій коментар