Відкачують фекалії щодня. Розкрито таємницю Бурдж-Халіфа – найвищої будівлі у світі
Найвища будівля у світі – Бурдж-Халіфа у Дубаї – не підключена до каналізаційної системи міста. Її будівництво коштувало 1,5 мільярда доларів, а нині поточна оціночна вартість хмарочоса становить $130 млрд. Однак вантажівки щодня вишиковуються в чергу і відкачують фекалії.
Як пише Daily Star, спецмашини колонами вивозять стічні води з блискучого скляного шпилю, піднесеного на 828 метрів. Після цього в місті стоїть огидний запах.
Як з’ясувалося, власник вирішив не витрачати зайві гроші і не перевантажувати і без того ускладнену каналізаційну систему міста.
Крім того, розробники були впевнені, що щоденне вивезення сміття обійдеться дешевше. Але ці надії не виправдалися. Хмарочос Бурдж-Халіфа складається із 163 житлових поверхів, на яких щодня перебувають у середньому близько 35 тисяч людей. За інформацією Gizmodo, будівля «виробляє» 15 тонн каналізаційних стоків на день.
«Давайте порахуємо. У Бурдж-Халіфі 163 житлові поверхи. Він розрахований на 35 тисяч людей у будь-який момент часу. Людина виробляє від 100 до 250 грамів (від 3 до 8 унцій) фекалій на день. Скажімо, у цьому випадку 200, оскільки ці люди добре харчуються. Це 7 000 000 грамів на день. Сім тонн калу на день. Тепер додайте сюди рідини, що виробляються людиною (сеча, купання, чищення зубів), і воду, щоб проштовхнути фекалії багатокілометровими каналізаційними трубами. Я думаю, що дуже консервативна загальна кількість складе 15 тонн стоків на день», – каже журналіст Хесус Діас.
Тому модернізація стічної системи вже на порядку денному. Її планують завершити до 2025 року.