Усе замело, видимість нульова: у Карпати прийшла справжня зима. Фото і відео

Усе замело, видимість нульова: у Карпати прийшла справжня зима. Фото і відео

У вівторок, 30 листопада, українські Карпати знову засипало снігом. У високогір’ї сніжить уже другий день поспіль, видимість там обмежена.Як сказано у повідомленні Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту у Facebook, на горі Піп Іван, одній із найвищих вершин Українських Карпат (2028 м), хмарно. Там іде хуртовина.

Зранку, близько 9:00, видимість на горі була обмежена до 40 метрів, а температура повітря там опустилася до -12 градусів. При цьому зберігався вітер до 10 метрів за секунду.Видимість на горі обмежена

Рятувальники попередили туристів про небезпеку та закликали їх утриматися від туристичних походів у гори. Так, у пресцентрі Головного управління Державної служби із надзвичайних ситуації в Івано-Франківській області у Facebook нагадали про необхідність проконсультуватися з представниками гірської пошуково-рятувальної служби щодо маршруту та ймовірного погіршення погоди.

«Безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема – належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки, відповідно підібраних одягу, взуття тощо, а також – від знання місцевості та її природних перешкод», – сказано у повідомленні.Скриншот посту ГУ ДСНС в Івано-Франківській області у Facebook

Водночас керівник Чорногірського пошуково-рятувального посту на горі Піп Іван Василь Фіцак у Facebook показав відео з гори. На ньому зафіксовано, що видимість там обмежена, дме сильний вітер. За словами рятувальника, сніжний покрив становить близько 20 см із півметровими переметами.

Фіцак наголосив, що сніжитиме в Карпатах щонайменше до 3 грудня.

 

Залиште свій коментар