Українець створив Photopea — «безкоштовний Photoshop». Працює над проектом один, заробляє $1 млн на рік

Українець створив Photopea — «безкоштовний Photoshop». Працює над проектом один, заробляє $1 млн на рік

У 2016 році українець Іван Куцкир запустив веб-додаток Photopea.com. Це повноцінний редактор зображень, який працює в браузері, абсолютно безкоштовний. На сьогодні продукт приносить Івану $ 1 млн на рік. При цьому у Куцкира немає офісу, співробітників та інших обов’язкових атрибутів бізнесу — він все робить сам.



Трохи біографії

Івану Куцкиру 31 рік. Він народився в Україні, але в 2005 році переїхав до Чехії. Після закінчення школи отримав ступінь магістра за спеціальністю теоретична інформатика і штучний інтелект. У 2009 рік потрапив з Костелець-над-Орлици у Прагу, щоб отримати другу вищу освіту за спеціальністю програмування.



До Photopea Іван займався розробкою флеш-ігор, якими на початку 2000-х буквально кишів інтернет. Такі ігри монетизували за рахунок показу в них банерної реклами. У майбутньому глибокі пізнання в даній моделі монетизації знадобляться Куцкиру для його графічного веб-редактора.



У своїй роботі Іван багато використовував Photoshop і дуже добре його вивчив. У якийсь момент йому стало цікаво, чи можливо парсити .psd файли в браузері. Він створив простенький веб-інструмент, в якому можна було відкривати .psd і завантажувати окремо усі його шари. Це був лише початок — програміст загорівся ідеєю розробити безкоштовний аналог Photoshop, який працював би повністю через браузер.

На той момент Куцкир працював ще над 20 проектами. Однак найбільше задоволення йому приносила саме Photopea, тому він вирішив сконцентруватися на ній.

«Я знаю, що створюю унікальний інструмент, і це мотивує мене продовжувати», — розповів він в інтерв’ю Lunadio.

Photopea від $ 0 до $ 1 млн на рік

Над проектом Photopea Іван почав працювати 7 років тому, а монетизацію запустив 4 роки тому. На сьогодні додаток стало основним джерелом його доходу: за 2020 рік Іван заробив на Photopea $ 500 000.

У Photopea три джерела доходу:

  • практично 90% грошей приносить показ реклами в додатку;
  • також є преміум-передплати — користувачі можуть оформити її, щоб не бачити в Photopea рекламу;
  • продаж ліцензій — Photopea можна кастомізувати під свій проект і інтегрувати через API. За такі інтеграції Куцкір стягує щомісячну плату.

Доходи стартапу постійно зростають. За останні 12 місяців Іван вперше заробив майже $ 1 млн. Про це він розповів у коментарі на Hacker News. Скріншоти його коментарів опублікував серійний підприємець Пітер Левелс, відомий за такими проектами, як Nomad List і Remote OK.

«Я в захваті від цього проекту з багатьох причин: розвиток з моделі бутстрепінгу, без фінансування, без фреймворків, без команди з доходом — $ 1 млн на рік. Силами інтернету, особистої допитливості і наполегливості зробити те, що просто працює. Я сам багато років використовую Photopea.com майже кожен день», — написав Левелс.

«Коли починаєш власний проект, ти не можеш знати напевно, чи зможеш коли-небудь заробляти $ 250 000 на рік. Інша справа, якщо влаштуватися на роботу — тоді ти можеш бути впевнений, що ніколи не заробиш більше $ 250 000 на рік », — зазначає Іван.

Йому вдалося заробити ще більше — і не за наймом. Photopea швидко росла: якщо у 2018 році вона приносила всього $ 20 000 в рік, то вже через два роки цей показник зріс у 25 разів!


Ні офісу, ні співробітників, ні маркетингу

На сьогодні у Photopea 300 000 активних користувачів в день. У середньому вони проводять в додатку 45 000 годин щодня. При цьому матеріальні витрати Куцкира на підтримку проекту більш ніж скромні: $ 45 в рік за сервер.

«Весь рендеринг відбувається безпосередньо в браузері користувача. Немає бази даних, бекенду. Я плачу тільки за хостинг скриптів на Javascript і статичних файлів», — розповів Куцкір в інтерв’ю.

Інших статей витрат у проекту просто немає: ні офісу, ні співробітників — Іван все ці сім років працював і продовжує працювати над Photopea поодинці.

«Спочатку я думав, що це недолік. Я не хотів, щоб мої клієнти знали, що я єдиний, хто стоїть за проектом. Я боявся, як вони відреагують, коли дізнаються, що є тільки я і мій старенький ноутбук за $ 500 », — розповів він Lunadio.

Але з часом думка Куцкира змінилась. Він зрозумів, що не повинен соромитися того, що йому ніхто не допомагає. Навіть навпаки — це його перевага.

У Photopea також немає маркетингових бюджетів та стратегії просування. В основному люди приходять за порадою знайомих, з органічного пошуку. Все, що Куцкір робить — іноді ділиться новими фічами на Reddit, Twitter, Facebook, зрідка на Hacker News.


Кілька років тому Іван опублікував проект на Product Hunt і не отримав жодного результату. А в минулому році випадковий користувач Photopea, у якого на майданчику всього 10 фоловерів, перезаписав проект, і він тут же увійшов в топ-4 проектів тижня з більш ніж 1000 голосів. Тому мудровані маркетингові стратегії Іван не розробляє — для зростання проекту він використовує інший підхід.

«Потрібно починати з малого і додавати функції в процесі. Я зрозумів, що немає нічого поганого в тому, щоб запустити додаток до того, як ти будеш на 100% ним задоволений. Я дотепер так працюю. Я не намагаюся досягти досконалості. Я запускаю функцію відразу, як вона заробила, і чекаю фідбек», — розповів він.

Запити на нові фічі Куцкир збирає через GitHub. Люди повідомляють через нього про баги і пишуть свої побажання. Цікаво, що 80% користувачів Photopea тільки заради цього і завели собі аккаунти на GitHub. Іван вибирає запити, які здаються йому найбільш надихаючими на поточний момент, і приступає до їх реалізації.

«Тут немає ніякого секрету успіху. Ти просто робиш те, що потрібно людям », — підсумував він.

Залиште свій коментар