Українські вчені розробили дешеве та ефективне рідке паливо для опалення житлових будинків

Українські вчені розробили дешеве та ефективне рідке паливо для опалення житлових будинків

Українські вчені створили водовугілля — рідке паливо, яке дозволить дешево й ефективно опалювати житлові будинки.Розробку представили вчені з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Київського політехнічного університету ім. Ігоря Сікорського, передає building-tech.org.

«Ми розробили систему опалення і зокрема, установку, яка працює на водовугіллі, — розповідають вчені. — Для потужного процесу горіння знадобиться тільки поєднання води і бурого вугілля, а також, плазмотрон і електрика».Для роботи водовугільної системи опалення потрібна невелика кількість електрики. «Електрика потрібна лише для запуску хімічної реакції, в результаті якої палаючий факел віддаватиме тепло, — пояснюють вчені. — Таким чином, невелика кількість електрики забезпечуватиме достатньо теплової енергії: на обігрів 250 квадратних метрів житлової площі потрібно три куба газу на годину, в той час, як нова установка зажадає на ту ж житлову площу всього 2.5 кВт — порахуйте тепер різницю у вартості опалення».

Розробка допоможе Україні позбавитися від газової залежності і вийти з економічної і паливної кризи, впевнені вчені.«Установка буде універсальна: житлові будинки, лікарні, навіть окопи для військових — компактна, а працюватиме вона на звичайних інверторних джерелах, які вільно продаються, — пояснюють розробники. – Ми використовуємо тільки водовугілля в основі такого виробництва — це економічно і вигідно».

За словами вчених, водо вугільна система опалення нова для України, але не для світу — у Китаї і Великобританії нею вже користуються. «Ми опалюємо один з корпусів КПІ саме водовугільної системою, і це ще раз доводить те, що вона ефективніше за газові установки», — заявляють вчені.

Залиште свій коментар