У США народилися близнюки із заморожених 30 років тому ембріонів

У США народилися близнюки із заморожених 30 років тому ембріонів

Ембріони були заморожені, коли новоспеченому татусеві самому було лише 5 років.В останній день жовтня в американському штаті Теннессі з’явилися на світ близнюки з ембріонів, заморожених понад 30 років тому.

Про це пише CNN.Ембріони були заморожені 22 квітня 1992 року. Вони зберігалися в рідкому азоті за температури -128°C.

Спочатку ембріони були створені для анонімної подружньої пари ще 1990-х років, після чого подружжя пожертвувало ембріони, що залишилися, Національному центру донорства, сподіваючись, що одного разу інша сім’я зможе ними скористатися.Новонароджені близнюки Лідія Енн і Тімоті Рональд Ріджвей, ймовірно, встановили новий рекорд.

Попередньою рекордсменкою була Моллі Гібсон, яка народилася 2020 року з ембріона, що був заморожений майже 27 років. Моллі побила рекорд своєї сестри Емми, яка народилася з ембріона, який був заморожений протягом 24 років.

У щасливих батьків Філіпа та Рейчел Ріджвей є ще четверо дітей віком від двох до восьми років, зачаті природним шляхом. Проте Філіп і Рейчел вирішили, що «усиновлять» три донорські ембріони. Дві пересадки пройшли успішно і на світ з’явилися близнюки.

«Мені було 5 років, коли Бог дав життя Лідії та Тімоті, і відтоді він зберігає ці життя. У певному сенсі вони наші старші діти, хоча й найменші», — сказав Ріджвей.

«Усиновлення» ембріонів

Медична назва процесу, через який пройшли Ріджвеї, — донорство ембріонів. Генетично близнюки можуть бути навіть не пов’язані з батьками.

Використання донорських ембріонів у США не підпадає під категорію традиційного усиновлення дітей та ніяк не регулюється законами.

«Застосування терміну «усиновлення» до ембріонів є неточним, вводить в оману та може стати обтяжливим для реципієнтів, тому його слід уникати», — пояснює Американське товариство репродуктивної медицини.

Залиште свій коментар