Схожий на восьминога: на Львівщині знайшли рідкісний гриб із Червоної книги (фото)

Схожий на восьминога: на Львівщині знайшли рідкісний гриб із Червоної книги (фото)

У селі Мшанець Самбірського району Львівської області помітили рідкісний отруйний гриб, занесений у Червону книгу України, – Квітохвісник Арчера. У народі його називають “пальцями диявола”, а зовні він подібний на щупальця восьминога.



Фотографіями знахідки в середу, 29 вересня, поділився місцевий житель Олег Максимич у Facebook-спільноті “Моя Старосамбірщина”. Він розповів: гриб знайшли на території екотабору “Мшанецькі колиби” під час підготовки до фестивалю, – пише Оbozrevatel.

На світлинах чоловік зазнімкував яскраво-рожевий гриб зі “щупальцями”, який виріс серед трави.



Квітохвісник Арчера в селі Мшанець

На Львівщині знайшли гриб з Червоної книги



Скриншот

Мшанець на мапі

Місцевість, де знайшли рідкісний вид

У коментарях багато користувачів мережі розповіли, що раніше й самі бачили такі гриби в своїх населених пунктах. Деякі показали свої знімки Квітохвісника Арчера.

Село Мшанець

Коментарі до посту

Учасники групи показали свої знахідки

Багато хто пише, що бачив багато таких грибів

Українці і раніше знаходили Квітохвісник Арчера

Коментарі

Квітохвісник Арчера (Clathrus archeri (Berk.) Dring) – отруйний гриб родини веселкові (Phallaceae). Корінний вид у материковій Австралії й Тасманії, а в Європі й Північній Америці він інтродукований. У мовах країн, де росте цей гриб, його назва асоціюється з восьминогом (англ. Octopus Stinkhorn), каракатицею (нім. Tintenfischpilz, нід. inktviszwam) або ж із квіткою (чеськ. květnatec, пол. kwiatowiec, рос. цветохвостник).

На сайті Червоної книги України сказано, що Квітохвісник Арчера – зникаючий вид: “трапляється дуже рідко, у вигляді одиночних або зібраних у групи по 6-8, рідко 15 плодових тіл”.

Такі гриби в основному ростуть у широколистяних та змішаних лісах із бука, граба, дуба, ясена, сосни, видів клена та верби. Дорослий Квітохвісник Арчера має сильний, неприємний запах, що приваблює комах. Цей гриб не можна вживати та навіть торкатися його.

redbook-ua.orgРегіони, де росте Квітохвісник Арчера

Залиште свій коментар