Село на Львівщині вирішило заборонити будь-яке вирубування лісу

Село на Львівщині вирішило заборонити будь-яке вирубування лісу

У неділю, 28 березня, у селі Спас Старосамбірської ОТГ мешканці провели збори. Усе через рубки, які заплановані на території села найближчим часом. Йдеться про великі масиви лісу.«Наше село часто потерпає від паводків. Ліс, який залишився, наш єдиний порятунок. А зараз хочуть ще й це вирубати. Жителі нашого села проти. Ми стежимо у соціальних мережах за тим, як все відбувається в інших ОТГ. Є спроби налагодити діалог громад з лісгоспами, а нашої думки ніхто не питає. Інші ОТГ намагаються якщо не повністю зупинити рубки, то перевести їх в легальне поле, аби громада хоча б мала змогу поповнювати бюджет з цього. У нас же, на жаль, все не так. Тому ми вирішили не чекати рішення керівництва ОТГ, а зібратись і щонайменше спробувати зупинити свавілля лісників у своєму селі», – розповідає LMN місцева мешканка Марія.

У селі додають: ліс вивозять великі машини, через що постійно нищаться дороги. Ремонту ж наразі ніхто робити не збирається, пише Львівська мануфактура новинНа громадських зборах вирішили заборонити будь-які рубки лісу Старосамбірським  «Галсільлісом» та Старосамбірським Держлісгоспом у селі Спас і його околицях. Ініціативна група мешканців після зборів також пройшлась домівками села. Зібрали 206 підписів. Усього ж в селі відповідно до офіційної статистики приписано менш ніж 500 людей. Звернення адресували до Львівської ОДА, обласної ради, Самбірської ОДА та райради, Старосамбірської громади та відповідних лісових підприємств.

«Можна сказати, що звернення підтримали усі повнолітні мешканці нашого села, які зараз живуть у Спасі. Словом, наша позиція дуже просто і зрозуміла. Ми хочемо почути відповіді на прості питання: скільки лісу було посаджено в нашому селі і його околицях, за останні 5 років і скільки кілометрів комунальних і лісових доріг було відремонтовано в нашому селі за останні 5 років, скільки сплачено коштів до місцевого бюджету. І чому так лісоруби накинулися на спас – тому що інші їх проганяють чи може хтось лобіює?  Коли керівництво лісгоспів надасть чіткі відповіді на ці питання, а також зобов’яжеться працювати в нашому селі виключно в законній площині, ми готові повернутись до діалогу», – зазначає Марія. zakkon

zakon

Залиште свій коментар