Радянські завдання на логіку, з якими мав впоратися кожен піонер

Радянські завдання на логіку, з якими мав впоратися кожен піонер

Ні тему сьогоднішньої статті молодь не зможе збагнути, ні задачки розв’язати. Бо сьогодні говоритимемо про часи нашого з вами дитинства, де все дуже відрізнялося від нового часу. Що б там не було із системою освіти, але радянську школу логічного мислення всі і досі згадують з повагою. Відтоді минуло вже багато часу. І зараз, напевне, не кожен зможе дати правильні відповідні на завдання, які піонери колись лузали, як соняшникове насіння.



Тож підготуйте всі свої уміння логічного мислення і перевірте власну кмітливість.

Радянські завдання та головоломки



Завдання №1

Колись це завдання було під силу учням молодшої школи. А як щодо вас?— Відповідайте, чи йде пароплав течією річки чи проти неї.— Впізнайте, яку пору року та доби зображено на картинці;— Дайте відповідь, чи глибока річка під пароплавом чи мілка;— Зрозумійте, чи близько тут пристань;— Дайте відповідь, до якого берега річки пристане пароплав.



Завдання №2

На картинці внизу зображено п’ятьох дітей. Одного з малюків звуть Яша, він стоїть з краю. А от якби Аню розмістили поряд з Пашею, то Антону знайшлося б місце пліч-о-пліч зі своїм тезкою. Питання: яке ім’я належить кожному з героїв?

Завдання №3

Розмовляють два хлопчики:— Привіт, Мироне. Куди йдеш?— Я до 31-го будинку. А ти куди, Володю?— До дядька Івана він живе в п’ятому будинку.

Питання таке: хто з хлопчиків Володя, а хто Мирон?

Завдання № 4

Хто з цих двох піонерів принесе більше води для поливання городу?

Завдання № 5

На ілюстрації нижче Таня, Даша та Тоня (зліва направо) милуються котом котиком. Питання: хто з дівчаток господиня кота?

Завдання №6

Прослідкуй закономірність і дайте відповідь, який час повинні показувати стрілки на останньому циферблаті.

Завдання № 7

На ілюстрації зображена залізнична колія між Києвом та Львовом. Зараз початок квітня, кінці стрілки вказують на захід і схід. Питання: куди прямує поїзд, до столиці чи до Львова?

Відповіді:

1. Трикутники бакенів завжди встановлюють проти течії, отже пароплав піднімається річкою. Журавлиний ключ у небі рухається на південь, оскільки крони дерев пишніші саме з південного боку. Отже, на ілюстрації осінь. На бакенах ліхтарі, отже там вечір. Матрос на носі промацує глибину річки, отже, там дрібно. Пасажири з речами юрмляться на палубі, отже пристань близько. Береги річки визначаються, коли стоїш лицем до течії. Пасажири мають намір сходити з точки, яку ми бачимо на ілюстрації. Отже, пристань на правому березі річки.

2. Малята зліва направо стоять так: Яша, Паша, Антон, Аня, Антон.

3. Хлопчаки зустрілися біля 19-го будинку. Непарні будинки розташовуються ліворуч вулиці. Мирон має йти до будинків з великими номерами, оскільки 31 більше за 19. Тому Мирон — це хлопчина в кепці.

4. Носи в обох лійок розташовані на одному рівні. Вище цього рівня вода не підніметься за жодних обставин. Отже, попри різницю у розмірах лійок, діти принесуть однакову кількість води.

5. У двох дівчаток по два бантики у волоссі. В однієї лише один. Очевидно, бантик вона віддала улюбленцю. Тож власницею кота буде дівчинка з одним бантиком.

6. Стрілки годинника повинні бути встановлені на 5 годин і 35 хвилин.

7. На ілюстрації ранній квітень — значить, сніг уже тане і залишитися міг лише на північному схилі. Відповідно, поїзд їде зі сходу на захід, до Львова.

А ви впоралися з усіма завданнями?

Яке було найскладнішим?

А найлегшим?

Залиште свій коментар