Найскладніший опалювальний сезон: як українців рятуватимуть від холодних батарей взимку і скільки це коштуватиме

Найскладніший опалювальний сезон: як українців рятуватимуть від холодних батарей взимку і скільки це коштуватиме

Україні прогнозують непросту зиму, адже запасів газу для нормального проходження опалювального сезону, нібито, бракує.



Уряд своєю чергою заспокоює, і розраховує частину сховищ заповнити, придбавши більше ніж зазвичай блакитного палива за кордоном. А ще — частину недостачі перекрити власним видобутком — що енергетики сприймають із певним скептицизмом, йдеться в ТСН.

До нього ще 4 місяці, а його вже нарікли найскладнішим опалювальним сезоном за часи незалежності. Причин для того є декілька:



— росіяни знищили частину критичної інфраструктури, у східній частині країни;

— і загроза подальших руйнувань великих підприємств, теплоелектростанцій та місць власного видобутку газу, залишається;



— план закупівлі блакитного палива за кордоном збільшився вдвічі. Від звичних майже 3 млрд кубометрів газу, до 6-ти.

«Прораховуємо та готуємося до всіх можливих сценаріїв. На засіданні Уряду затвердили документ, який визначає, що на початок опалювального сезону, в жовтні, у наших підземних газосховищах мають бути достатні запаси газу… Зараз у наших ПГС уже понад 10 млрд кубів», – заявляє прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

До жовтня уряд розраховує збільшити об’єми газу в сховищах майже вдвічі, до позначки у 19 млрд кубометрів. Цього, побоюються енергетики, дещо замало на сезон, який і так найпевніше пройде із напівхолодними батареями, якщо говорити про потреби цивільного населення. Адже торік було спожито майже 27 млрд кубометрів газу. Втім президент заспокоює: «Обговорили питання закупівлі обсягу достатньої кількості газу на опалювальний сезон, накопичування вугіллям, виробництва електроенергії. В умовах, які ми маємо, через агресію Росії, війну, це дійсно буде найскладніша зима за роки незалежності. Але, все нормально, маємо пройти її так, аби люди нормально відчували роботу держави. Так і буде».

Наявність газу — нині лиш частина завдання, яке слід вирішити у найближчі місяці. В країні, яка воює, обмаль грошей, аби закуповувати блакитне паливо. Тож Україна розраховує на підтримку міжнародних партнерів. І навіть розглядає можливість отримання американського скрапленого природного газу у рамках ленд-лізу. Та в цьому конкретики поки немає. Та навіть за такої ситуації, в Уряді запевняють, ціна на послуги не зростатиме, як для населення так і для підприємств.

«Затвердили постанову, відповідно до якої «Нафтогаз» на час воєнного стану, та 6 місяців після його завершення, буде постачати блакитне паливо операторам газорозподільних систем за фіксованою ціною. Більшість цих операторів зараз перейшли у власність держави», — зазначив Шмигаль.

Також уряд доручив передати 6 ТЕЦ у власність «Нафтогазу». Як пояснив прем’єр: аби краще підготувати їх до зими та задля ефективнішого управління.

Залиште свій коментар