На Хмельниччині солдата ув’язнили на 5 років за спізнення з відпустки. Як він пояснив свій вчинок?

На Хмельниччині солдата ув’язнили на 5 років за спізнення з відпустки. Як він пояснив свій вчинок?
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області ув’язнив солдата резерву запасної роти на 5 років за невчасне повернення з відпустки. Свій вчинок чоловік пояснював тим, що під час відпустки він почав пиячити і його побили.
Про це йдеться у вироку суду від 20 жовтня, на який звернуло увагу видання ZAXID.NET.



Суд встановив, що чоловік 24 квітня без поважних причин не з’явився до військової частини з відпустки. І до 11 травня він проводив час, не пов’язуючи його з військовою службою.

Оскільки солдат понад 3 доби в умовах воєнного стану не з’являвся на службу, йому інкримінували ч. 5 ст. 407 Кримінального кодексу України.



Обвинувачений у суді свою вину визнав. Він зазначив, що торік з квітня пішов на службу добровільно й понад 6 місяців перебував на передовій. Цьогоріч, 12 квітня, він отримав 10 днів відпустки та 2 дні додатково на дорогу.

Військовий зазначив, що під час відпустки приїхав до Одеси, де він живе. Солдат розповів, що близько 15 років не вживав алкоголю, але під час відпустки знову почав пити.



Він додав, що був у запої, під час якого його побили. Однак по меддопомогу він не звертався. Це стало причиною невчасного з’явлення на місце служби. Також солдат стверджував, що через це керівництво призупинило його службу та рекомендувало чекати повідомлення з Держбюро розслідувань.

«Намагаючись отримати документи, які стосувались його контузії, він поїхав у Дніпро, де в нього викрали кошти, й він не мав можливості вчасно з’явитись до ДБР, а тому перебуває під вартою», — випливає з пояснень солдата.

Суд врахував, що чоловік воював, за місцем проходження служби обвинувачений характеризується негативно, однак за місцем проживання — позитивно. А ще — щире каяття обвинуваченого.

Суд визнав солдата винним та призначив ув’язнення на 5 років. Це мінімальний термін, передбачений інкримінованою статтею. У строк зарахували й перебування засудженого під вартою.

Цей вирок ще може бути оскаржений.

Залиште свій коментар