Мобілізація чоловіків до 25 років: у Раді заговорили про примусовий призов

Мобілізація чоловіків до 25 років: у Раді заговорили про примусовий призов

Мобілізація до 25 років стала одним з кількох питань, які увечері 19 червня обговорили на засіданні тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради щодо розслідування можливих фактів порушення законодавства України у Міністерстві оборони України та ЗСУ.На зустрічі були присутні голови усіх обласних територіальних центрів комплектування. Про деталі обговорення призову чоловіків немобілізаційного віку, народний депутат зі “Слуг народу” Олександр Федієнко написав на сторінці Facebok.

Мобілізація до 25 років та засідання в РадіФедієнко пояснив, що вирішив самостійно відвідати засідання ТСК, членом якої він не є. Серед питань, які там розглядали — мобілізація до 25 років. Призов військовозобов’язаних такого віку, згідно з законом про військову службу, наче неможливий. Однак таких людей відправляють в армію і люди скаржаться на подібні дії ТЦК. Своєю чергою, військкоми діють відповідно до постанови Кабінету Міністрів №560 від 16 травня 2024 року. На думку політика, подібні рішення є перевищенням норм чинного закону. Це його дивує і він пропонує поліції відкривати кримінальні провадження щодо таких дій ТЦК.

“Був трошки приголомшений почутими фактами, вважаю що правоохоронні органи повинні ретельно розібратись, а у разі доведення вини, передати справу до суду”, — написав політик.Закони України та мобілізація до 25 років

Раніше Фокус наводив пояснення юристки Наталі Гнатик, чи можлива мобілізація до 25 років. Гнатик пояснила, що чоловіків призовного віку ділять на три групи: призовники (від 18 до 25 років), військовозобов’язані та резервісти. Призовників не повинні призивати в армію. Однак є категорія громадян, які опинились під загрозою після прийняття постанови Кабміну №560.

У постанові ідеться про те, що змінюється статус тих, хто був “обмежено придатним”. Після того, як вони з’являються у ТЦК, вони отримують військовий квиток і стають військовозобов’язаними. У такому випадку стає можлива мобілізація до 25 років, ідеться у пояснення юристки.

Журналісти агентства ВВС отримали коментар члена комітету з нацбезпеки Федора Вениславського. На запитання, чи не порушує мобілізація до 25 років норм українського законодавства, він відповів негативно. За словами політика, військкоми, які призивають таких чоловіків, діють законно. Крім того, у прийнятому нормативно-правовому акті написали, як можна все ж уникнути служби. Мобілізація до 25 років не відбудеться лише тоді, коли громадянин пройде базову військову підготовку, нагадав політик.

Деталі засідання ТСК

На порталі Верховної Ради перелічені імена семи народних депутатів, які мали спілкуватись з військкомами 19 червня. У мережі відшукався коментар лише нардепа від “Європейської Солідарності” Олексія Гончаренка. Мобілізація до 25 років не згадується у його дописі у Telegram-каналі: натомість там іде мова про призов багатодітних батьків. Інші члени комісії не згадували про подію: ні голова Володимир Аршенков, ні інші — Соломія Бобровська, Анатолій Бурміч, Сергій Кузьміних, Михайло Макаренко, Михайло Соколов.

Залиште свій коментар