«Бойові» голуби: вченим вдалося вживити чип у голову і керувати польотом птаха (фото)
Голубом вдалося дистанційно керувати протягом двох годин.
Китайські вчені вживили в голову голуба чип на сонячній батареї, завдяки якому вдалося дистанційно керувати польотом птаха із точністю 80-90% протягом двох годин.
Дослідники кажуть, що досягли прориву в глобальній гонці робототехніки тварин, а технологія потенційно може використовуватись у деяких військових цілях, пише
South China Morning Post.
Під час експериментів сонячну панель розміром приблизно в половину екрана смартфона прикріпили до спини голуба, щоб живити контрольний пристрій для керування мозком на його голові. На певні частини мозку тварини впливали слабким струмом, щоб підпорядкувати його волю і керувати польотом, відправляючи радіосигнали.
Експерименти з п’ятьма голубами показали, що птахи можуть виконувати прості команди, такі як поворот праворуч або ліворуч із великою точністю. Дослідники кажуть, що птахи іноді не реагували через втому або сильні, несподівані відволікання у відкритому середовищі.
Продуктивність пристрою можна покращити за рахунок використання штучного інтелекту, щоб зменшити навантаження на збирання даних і обчислення, вважають вчені. Кращі сонячні панелі також підвищать швидкість перетворення сонячного світла в електрику.