Адвокат із Дніпра розповів, як у його будинок помилково увірвався спецназ

Адвокат із Дніпра розповів, як у його будинок помилково увірвався спецназ

Власник будинку в Дніпрі, у якого поліцейський спецназ провів обшук помилково, розповів подробиці інциденту.Як заявив в інтерв’ю «Фактам» 39-річний адвокат Олександр Пришедько, коли рано-вранці 26 червня 2020 року хтось почав громити його будинок, він вирішив, що це пограбування.

«Дружина з дітьми того дня гостювали в родичів, і я був удома сам. Двері були відчинені. Я рано встав, встиг зробити у дворі зарядку, після чого, не зачиняючи вхідні двері, пішов у душ. І раптом почув, як у моєму будинку б’ють вікна. Не встиг вийти з душу, як відчинилися двері ванної кімнати і туди влетіли озброєні люди в чорному одязі й балаклавах. Двоє з них відразу повалили мене на підлогу і завдали кілька ударів. Я вдарився головою об підлогу», – згадує чоловік.За словами постраждалого, він був абсолютно голий і пролежав так 45 хвилин.

«Мені не давали встати і не дозволяли навіть прикритися. Мені в потилицю впиралося дуло автомата, а на обличчя капала кров – з руки спецназівця, який, очевидно, порізався під час штурму», – зазначив він.Пізніше із записів з камер відеоспостереження Пришедько побачив, що, поки двоє спецназівців тримали його у ванній, ще п’ятеро поліцейських ходили по будинку і все перевертали.

«Я сказав, що як адвокат маю право вимагати, щоб під час обшуку в моєму домі були присутні представники обласної колегії адвокатів. І що, ініціюючи такий обшук, співробітники поліції зобов’язані були самі повідомити про це колегію, чого ніхто не зробив. Мені по-хамськи відповіли, що «їм це до одного місця», – підкреслив власник будинку.

Тільки через півтори години йому нарешті показали ухвалу суду про проведення обшуку.

«Подивившись документ, зрозумів, що він стосувався не мене, а мого сусіда. Я живу в будинку №7, а в постанові чітко написано, що обшук мав проводитися в будинку №9! Там і прізвище було не моє, а сусіда. Я сказав про це співробітникам поліції. Але ті не відреагували. «Перевірте адресу, – говорю. – Вам у сусідній будинок!» – сказав Пришедько.

У підсумку поліцейські зателефонували керівництву, після чого обшук припинили, закривши протокол.

«У протоколі, до речі, так і написано: «Обшук припинено у зв’язку з тим, що співробітники… помилилися адресою», – додав постраждалий.

За його словами, майну було завдано значної шкоди, а в нього самого були гематоми по всьому тілу і струс мозку.

«Зайшовши у двір, вони передусім розбили дорогу камеру відеоспостереження. Виламали двері, розбили кувалдою електронний привід вартістю 25 тисяч гривень, розбили вікна. А йдучи, замість вибачень, сказали: «Сильно жирно ви тут живете. Нічого страшного, з вас не убуде», – зізнався адвокат.

Пізніше він виявив, що після обшуку з гардеробної зникли 20 тисяч доларів.

Залиште свій коментар