“12 годин без світла”: енергетик засмутив українців прогнозом на зиму

“12 годин без світла”: енергетик засмутив українців прогнозом на зиму

Cергій Коваленко зазначив, що на ситуацію впливають різні чинники, тому все може змінитися.Українцям варто бути готовим до того, що взимку світло можуть відключати по 12 годин на добу. Цей прогноз може як покращитися, так і погіршитися.

Генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко в інтерв’ю виданню Delo.ua зазначив, що наразі частина енергоблоків АЕС на ремонті, але восени їх під’єднують до мережі, а, отже, вироблення електроенергії буде більшим.Крім того, він нагадав, що зараз проводять ремонти на ГЕС та ТЕС, тому зробити більш точний прогноз можна буде ближче до осені. При цьому Коваленко зазначив, що російський удари можуть внести корективи.

“Мій базовий прогноз – в енергосистемі буде дефіцит у районі 30-35%. Що це означає для споживачів? Якщо заживлять критичну інфраструктуру потім будуть розподіляти залишки, то для споживачів дефіцит складе 50%. Тобто базовий прогноз – 12 годин без світла”, – заявив гендиректор Yasno.За його словами, ситуація буде гіршою, якщо не відновлять зруйновані потужності і не буде імпорту, але якщо не буде сильних морозів і все піде за планом, то ситуація буде кращою.

Залиште свій коментар