Біля селища міського типу Бабинці, що на Київщині, журналісти сайту 24 каналу познайомилися з Владиславом. Чоловік просить перехожих поділитися цигаркою та емоційно починає розказувати про звірства кадировців – поплічників очільника Чечні Рамзана Кадирова.

Здвижівка

Це село Бучанського району Київської області. Вже у перші дні окупації Здвижівки кадировці нахабно заїжджали у двори цивільних та нишпорили у їхніх домівках.За словами Владислава, згодом до населеного пункту зайшли інші солдати. Вони пообіцяли не чіпати мирних жителів, а також запевнили, що на територію села «ніхто чужий не зайде».

Було тяжко і страшно. Коли чеченці пішли, то приїхала «воєнна поліція» і закатувала в нас трьох хлопців (плаче – 24 канал). Зв’язані, застрелені,
– зазначив він.Позиція місцевих жителів

Владислав розповів, що у його селі ніхто з місцевих не перейшов на бік ворога. Проте у Здвижівці були випадки мародерства. Чоловік пригадав, як ще минулого місяця окупанти якнайшвидше намагалися знайти АТОвців, щоб «звести з ними рахунки».

Київська область, Війна Росії проти України, Київщина, Здвижівка

Владислав: «Було тяжко і страшно» / Скриншот з відео 24 каналу

Разом з односельцями Владислав ходить за межі свого села, щоб знайти точку, з якої можна додзвонитися до рідних.

Тут біля кладовища в когось бере (зв’язок – 24 канал), а в когось – не бере. У мене, наприклад, не бере. А товариш, в якого бере, дає (подзвонити – 24 канал). Так-от, це точки, звідки ми можемо додзвонитися до рідних,
– додав житель Здвижівки.

Також цікаво – голова уряду Чеченської Республіки Ічкерія про війну в Україні та кадировців: дивіться відео