Українська чемпіонка Олімпади-2024 вирішила віддати зароблені гроші на ЗСУ

Тріумфаторка Олімпійських ігор-2024 Ярослава Манучіх частину призових за золото в Парижі пожертвує на Збройні сили України. Також спортсменка віддасть частину гонорару команді та волонтерам.

Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх, яка стала Олімпійською чемпіонкою в Парижі, розповіла, що частину призових за золото віддасть на Збройні сили України. Про це повідомляє  Reuters.

Ярослава Магучіх пожертвує гроші на ЗСУ

“По-перше, у мене є команда, якій я маю віддати, тому що ми працюємо разом. Частину віддам на Збройні сили України і плюс волонтерам, тому що зараз дуже багато зборів і, на жаль, останнім часом вони дуже-дуже повільно закриваються”, — сказала 22-річна Магучіх.

Магучіх стала Олімпійською чемпіонкою в Парижі з результатом 2,00 метра. Це її перше олімпійське золото в кар’єрі. У Токіо-2020 вона була бронзовою призеркою.

За тріумф у Парижі Магучіх заробила 125 тисяч доларів, оскільки саме таку суму отримають усі переможці Олімпіади. Стільки ж українці заробили за перемоги на попередній Олімпіаді у Токіо. Водночас виплати за “срібло” та “бронзу” виросли — з 80 тисяч до 100 тисяч доларів та з 55 тисяч до 80 тисяч доларів відповідно. З урахуванням зміни курсу гривні до долара з 2021 року, призові за золоту медаль для українців також збільшились – із 3.3 млн грн до 4.9 млн.

Крім того, переможець Олімпійських ігор Олександр Хижняк додатково отримає 100 тисяч доларів від абсолютного чемпіона світу Олександра Усика. Перед початком Олімпіади в Парижі Усик пообіцяв із власної кишені сплатити солідні преміальні українським боксерам, які виграють медалі. Золоту нагороду він оцінив у 100 тисяч доларів, срібну – в 75, а бронзову – в 50 тисяч доларів.

Скільки нагород завоювали українці у Парижі

На Іграх у Парижі збірна України здобула вже 10 олімпійських нагород – 3 золота, 3 срібла та 4 бронзи.

Зокрема, крім Ярослави Магучіх та Олександра Хижняка, гімн України лунав на честь шаблісток Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької і Юлії Бакастової. Сергій Куліш здобув срібло у стрільбі з гвинтівки у трьох положеннях із відстані 50 метрів, гімнаст Ілля Ковтун був другим у вправах на паралельних брусах, а Парвіз Насібов здобув срібну медаль у греко-римській боротьбі у ваговій категорії до 67 кг. Ольга Харлан завоювала бронзу в особистій шаблі, Ірина Геращенко посіла третє місце у стрибках у висоту, Михайло Кохан завоював бронзу в метанні молота, а Жан Беленюк здобув бронзову медаль у греко-римській боротьбі у ваговій категорії до 87 кг. Після цього Беленюк оголосив про завершення кар’єри борця і заявив, що тепер займатиметься настільним тенісом.

Додамо, що в загальнокомандному заліку Олімпійських ігор-2024 Україна посідає 15 місце.