У Львові виписали додому 15-річного Ярослава, якому пересадили нирку від бабусі

У Львові виписали додому 15-річного Ярослава, якому пересадили нирку від бабусі

15-річного Ярослава, якому вперше у Львівській дитячій лікарні, що на вул. Орлика, пересадили нирку, виписали додому. Про це повідомляє Перше територіальне медичне об’єднання Львова.Донорський орган прижився, працює відмінно, а хлопець почувається чудово.

«Сьогодні я виписався з лікарні. Вже через два місяці зможу піти до школи. У моїх планах – святкувати Новий рік удома зі своєю ріднею», – зазначив сам Ярослав.Нагадаємо, Ярослав народився з хворими нирками. Діагноз «гломерулонефрит» йому встановили лише в 11 років. Лікування не допомагало, хвороба прогресувала і нещодавно поставила родину перед вибором: замісна ниркова терапія, або трансплантація. Шанс на якісне життя Ярославу без вагань погодилася дати бабуся Анастасія, нирка якої онукові ідеально підійшла. Трансплантація пройшла 7 грудня. Донорський орган запрацював одразу на операційному столі. Бабуся Ярослава теж почувається добре. З лікарні її виписали ще минулого тижня.

Напередодні, у Львові вперше в Україні пересадили легені, а ще – серце дитині. Новий дихальний орган отримав 56-річний львів’янин Віктор, який понад 10 років хворів на бульозну емфізему легень. Останні три роки чоловік практично не виходив з дому, бо був кисневозалежний. Донором для врятованих реципієнтів став 54-річний чоловік, який помер від геморагічного інсульту.Залиште свій коментар