Таємниця Бельмеських облич: що відомо про найзагадковіше явище XX століття, яке не розгадано досі

Таємниця Бельмеських облич: що відомо про найзагадковіше явище XX століття, яке не розгадано досі

У 1971 році в невеличкому іспанському містечку Бельмес вперше відбулося явище, яке досі ніхто не може пояснити. Марія Гомес Перейра помітила на кухонній підлозі пляму, яка дивним чином нагадувала людське обличчя.Десятки дослідників, науковців, екстрасенсів та журналістів намагалися розгадати таємницю «Бельмеських облич», проте однозначної відповіді досі немає. OBOZREVATEL зібрав подробиці цієї дивної історії, яку доктор Ганс Бендер назвав найважливішою справою століття (щоб подивитися фото і відео, доскрольте до кінця сторінки).

Після марних спроб відмити незвичну пляму налякана Марія Гомес попросила чоловіка здерти дерев’яне покриття і залити підлогу бетоном. Молодий Хуан виконав прохання дружини, проте через кілька днів ситуація повторилася.
Марія Гомес в будинку, де проявлялися обличчя

Містом поповзли чутки, що в будинку відбуваються паранормальні явища. Це привабило увагу мера, який розпорядився, щоб спеціалісти розкопали землю під кухнею і дослідили, чому на підлозі утворюються обличчя.

Люди намагалися потрапити в будинок Марії

На трьох метровій глибині вдалося відшукати безліч скелетів без черепів, яким виявилось більше ніж 700 років. Залишки переховали на католицьке кладовище, а розкопки залили бетоном.
Цього разу спокій чекав на родину всього кілька тижнів, адже людські риси знову почали проявлятися на підлозі та стінах будівлі. Очевидці стверджують, що тепер вони мінялися раз в кілька годин.

Зразки бетону з візерунками були надіслані в мадридський дослідницький інститут, де науковці підтвердили, що на них немає фарби, що виключило можливість обману. Місце, де вперше проявилися обличчя, опечатали, а сімейство переселили.

Дивні обличчя почали з'являтися на підлозі

Існує дві основні теорії, які пояснюють явище «бельмеських обличь». Раціоналісти притримуються думки, що для створення малюнків Марія Перейра використала окислювачі (азотна, сірна чи хлоридна кислота) або нітрат срібла, який під дією ультрафіолета має здатність темніти.

Люди, які вірять в існування потойбічного світу, не намагаються знайти обман, а придумають власні гіпотези. Одна з них стверджує, що на підлозі з’являються обличчя нещасних, який поховали під спорудою багато років тому. Нібито неспокійні душі хотіли відомстити власникам будинку, які їх потурбували.

"Бельмеські обличчя" збереглися до сьогоднішнього дня

Після смерті Марії в 2005 році малюнки ще деякий час продовжували проявлятися, а потім зупинилися. Є інформація, що житло хотів продати невідомий чоловік, але з якихось причин воно все ж залишилося у власності сім’ї Перейра. Зараз на цьому місці відкритий музей, де бажаючі можуть доторкнутися до історії одного з наймістичніших явищ 20 століття.

Будинок-музей Марії Перейри

 

Залиште свій коментар