Світові ціни на харчі зробили найбільший стрибок за 10 років: що буде далі

Світові ціни на харчі зробили найбільший стрибок за 10 років: що буде далі

Інфляція, яку спровокувала пандемія коронавірусу, — посилюється.Глобальні ціни на харчі зробили в травні найбільший стрибок за 10 років і далі буде ще гірше.

Таким прогнозом приголомшили на початку літа, — йшлося в ТСН.Тиждень.Щомісячний індекс цін, який розраховує Продовольча організація ООН, виріс минулого місяця на 40 відсотків. І це означає, що інфляція, яку спровокувала пандемія коронавірусу, — посилюється.  Досі в Європі втримували ціни на продукти. Але в другій половині року експерти очікують ривка — пише британська Financial Times.

Пшениця і соя, пише видання, дорожчають через дедалі більші апетити Китаю. Інший великий чинник — посуха в Бразилії, а також — зростання попиту на рослинну олію для виготовлення біодизеля.Україні з пшеничними полями ріст цін на харчі ніби й на руку — можемо вигідніше продати. Але хліб та соняшникова олія, а також яйця та цукор — за рік здорожчали й в нас: яйця — взагалі на 90 % проти торішніх, олія — майже на 63 %, цукор – на 65 %, Хліб — майже на 16 %, а ще м’ясо здорожчало на шість із половиною відсотків. І риба та продукти з неї – майже так само.

Причому ростуть ціни й далі — в магазинах ми бачимо це щотижня. Чому — треба вивчати кожен випадок окремо.

Залиште свій коментар