Страшне лихо: маленьких дітей отруїли свинцем у дитячому садку – вже відомо про більше 200 постраждалих

Страшне лихо: маленьких дітей отруїли свинцем у дитячому садку – вже відомо про більше 200 постраждалих

У Китаї розгорівся гучний скандал. У провінції Ганьсу шестеро осіб, серед яких інвестор, директор дитсадка та кухарі, заарештовані після масового отруєння дітей. Як повідомляє Xinhua, мова йде про свідоме додавання токсичних барвників у дитячу їжу.




«Главком» із посиланням на джерела пише, що внаслідок цього постраждали 247 дітей.


Що з’ясували під час розслідування

Масштабне розслідування, ініційоване владою провінції Ганьсу за участі спеціалістів у сфері охорони здоров’я та екології, показало, що в дитячому садку Heshi Peixin (район Майцзі міста Тяньшуй) в їжу дітям додавали барвники з маркуванням “їстівні”.



Їх підмішували у борошно для тістечок, які подавали вихованцям та працівникам закладу кілька разів на місяць із травня 2024 року.

Як йдеться в офіційній інформації, директорка закладу, погодивши з інвестором, доручила кухарям зробити випічку “яскравішою та привабливішою”.



Проте лабораторні тести виявили у готових виробах небезпечну концентрацію свинцю — 1340 мг/кг у кукурудзяних булочках і 1052 мг/кг у фінікових тістечках. Це значно перевищує безпечні норми.


Стан дітей після отруєння

У результаті тестів виявили аномально високий рівень свинцю в крові у 247 із 251 дитини. У 14 випадках повторне тестування підтвердило перевищення. Також токсичні показники зафіксовано у 28 працівників садка.

На опівдень неділі всі діти пройшли курс лікування в лікарні або вдома. З них 234 дитини вже виписані, одна дитина ще в лікарні. П’ятеро вихованців, які залишили садок ще минулого року, теж отруїлися — зараз вони лікуються вдома за допомогою спеціального харчування.

Медики зазначили, що після лікування рівень свинцю в організмі зменшився в середньому на 40,21%. Це вважається успішним результатом.


Дії правоохоронців та чиновників

На цей момент заарештовано шістьох підозрюваних. Двох помістили під варту, троє звільнені під заставу, ще один проходить перевірку. Розслідування триває.

Також перевіряють дії 10 місцевих посадовців, зокрема голову провінційного комітету з питань охорони здоров’я та керівників міста Тяньшуй. Їм можуть закинути службову недбалість.


Допомога родинам постраждалих

Влада провінції Ганьсу запевнила, що сім’ї постраждалих дітей отримають повну підтримку. Йдеться про безоплатне лікування, а також фінансову допомогу для тих, хто обере проходити терапію в інших регіонах Китаю.


Цей випадок став серйозним ударом по довірі до системи дитячих закладів у країні. Він показав, наскільки важливо контролювати безпечність харчування у навчальних установах. Справа має всі ознаки масштабного службового провалу на місцевому рівні.

Подібні трагедії мають наслідки не лише для конкретних винуватців, а й для репутації системи загалом. У Китаї регулярно проводяться харчові перевірки, але ця історія демонструє, що іноді контроль може бути формальним — і тоді страждають найвразливіші.

Залиште свій коментар