Спoсіб, який зупинив пoширення кoрoнaвiрyсy в oргaнiзмi бeз лiкiв i вaкцини
Вчeнi з Кaліфорнiйського yніверситeту в Сaн-Дієго прeдставили нoвий спoсіб бoротьби з коронaвірусною iнфекцією. Зaмість прямoї aтаки нa пaтоген вчeні рoзробили нaноспонжі для oбману SARS-CoV-2.
В результаті SARS-CoV-2 не досягає реальної клітини і втрачає свою здатність до розмноження. Експерименти показали, що, зіткнувшись з наноспонжами, коронавірус втрачає 93% своїх властивостей. Дослідники розробили приманку у вигляді наноспонжів, що працюють за принципом губки – поглинаючи патогени і токсини.
Як працює спосіб
Мембрана наноспонжу покрита тими ж рецепторами, що й імітовані клітини організму людини. В результаті SARS-CoV-2 сприймає їх як свою мету і з’єднується з ними.
Так настає кульмінація всього процесу лікування: вірус втрачає свою єдину мету – здатність до реплікації і в результаті стає безпечним. Далі вірусні «відходи» можуть виводитися з організму природним чином.
Ефективність наноспонжів протестували на клітинах легенів. SARS-CoV-2 втрачав 93% своїх властивостей.
На відміну від ліків чи антитіл, наноспонжі працюють по-іншому і можуть бути використані для лікування широкого спектра вірусних захворювань,
– зазначила співавтор дослідження Анна Хонка.
За оцінками авторів, підхід буде працювати проти будь-якого з типів коронавірусу та інших респіраторних вірусів.
Перспектива дослідження
Важливою перевагою є здатність наноспонжів працювати навіть за умови, якщо вірус мутував.
Щорічні мутації вірусу зажадають нових досліджень і нового складу вакцини, як це відбувається, зокрема, з вірусом грипу.
Команда вже довела безпеку методу для дихальних шляхів і легенів у мишей. Автори сподіваються, що після всіх етапів дослідження безпеки вони зможуть найближчим часом запустити клінічні дослідження.