Секс після 35: що приховують жінки. Інтерв’ю з сексологом

Секс після 35: що приховують жінки. Інтерв’ю з сексологом

Жінки з роками стають, як гарне вино. Вони набираються досвіду, досягають свого піку сексуальності і точно знають, чого хочуть від партнера.Це часто відлякує чоловіків. Адже невідомо, що може бути у неї на думці, який «багаж» досвіду за її спиною і чи є незвичайні сексуальні фантазії. В ексклюзивному матеріалі для OBOZREVATEL сексологиня-психологиня Діана Тішакова розповіла, що найчастіше приховують жінки від своїх партнерів.

– Чи відрізняється норма сексу у жінки з часом? Чому з віком сексуальне бажання знижується?– Улюблені жінки, норми сексу не існує! Це суцільний маркетинг. Сексологія – наука описувальна, а не пропонуюча, тому ніяких цифр немає. Норма – це та кількість сексу, яка вам комфортна. Хочете раз на місяць і вас все влаштовує? Прекрасно! Хочете щодня? Ще краще!

Норми сексу у жінок не існує

Бажання, тобто, лібідо згасає з роками з двох причин. Перше, фізіологія – так було закладено в утробі, що у жінки слабка статева конституція, тобто, слабкий сексуальний темперамент, і їй в принципі сексу багато не треба.Друге – жінка не піклується про лібідо і думає, що воно живе саме по собі і ніяк їм не можна керувати. Але насправді, жінка сама може керувати своїм лібідо і «підкидати дров» в камін бажання. Головне – тільки хотіти це робити.

 Як впливає менопауза на лібідо?

– У кожного по-різному. Все дуже індивідуально. Знову ж у когось було закладено так, що жінці не потрібно багато сексу і це не найважливіша частина її життя, а секс потрібен тільки як подружній обов’язок і функція розмноження.

Сексологи простежили тенденцію, що частіше після менопаузи жінка хоче більше сексу

І ось менопауза настає, цей тягар з плечей жінки падає, і вона нарешті може не займатися сексом, тому що фізіологічно вже не треба. Інші ж жінки розкривають себе з іншого боку, відкриваючи світ сексу і задоволення.

Як психологиня-сексологиня, я бачу тенденцію, що частіше після менопаузи жінка хоче більше. Знову ж це може бути з огляду на відхід від того, що громадські рамки зникають, і жінка нарешті може пожити для себе. Так само після настання менопаузи жінки частіше практикують незахищений секс, адже завагітніти вже неможливо, але тут є зворотна сторона – ЗПСШ. Кількість захворювань, що передаються статевим шляхом, у жінок за 50-60 збільшується в кілька разів, в порівнянні з 45-річними.

Після настання менопаузи жінки частіше практикують незахищений секс

– Існує межа у віці, коли більше немає сексу в парі?

– Ні! Але знову ж таки, все залежить від сексуального темпераменту і місця сексу в житті кожного з подружжя. Навіть після 80 секс може бути, і його практикують. Але, якщо його раніше не було так багато, і секс не потрібен був, то і після менопаузи його не буде. Швидше за все, жінка не бачить в цьому сенсу.

Бажання займатися сексом залежить від сексуального темпераменту і місця сексу в житті кожного з подружжя

У мене була клієнтка 60-річна з дуже сильним темпераментом, вона дуже хотіла сексу, а у чоловіка вже все, у нього вже настав еректильний спокій. Тому дуже важливо знаходити собі партнера зі схожим сексуальним темпераментом, щоб було більше шансів мати гармонійне сексуальне життя.

– Чому чим старше жінка, тим більше вона боїться «осуду» на побаченні (приховує наявність дітей або великий досвід в сексі)?

– На цю тему можна дуже довго міркувати. Довгий час в нашому суспільстві жіноча сексуальність засуджувалася в принципі. У випадку з дітьми жінку наділяють роллю матері. А мати не може займатися сексом, вона може тільки виховувати дитину. І тоді вона шукає тата дитині, а не чоловіка собі, або займається тільки вихованням.

Довгий час в нашому суспільстві жіноча сексуальність засуджувалася

І це дуже сумно, тому що жінка недоотримала більшу частину задоволення саме через такий громадський осуд. Цей осуд може йти навіть від подруг, які вже заміжні і наполягають на тому, що жінка мати, це тільки жінка мати.

А якщо говорити про багатий сексуальний досвід, то про «чистоту» жінки. Адже такий досвід може бути тільки у дівчини легкої поведінки, а який чоловік захоче таку? І тут нічого жахливого немає, адже жінка намагалася дізнатися своє тіло і отримати задоволення, а кожен має право на своє задоволення. Але не кожен чоловік готовий до такого, тому що це відповідальність, потрібно мати достатню впевненість в собі, щоб його не зачіпала ця інформація.

Немає нічого страшного, якщо жінка намагається краще пізнати свої потреби в сексі з різними партнерами

– Жінки частіше йдуть на зраду, коли їх не задовольняє людина в сексі, намагаються вирішити проблему іншим шляхом?

– Намагаються… говорять з чоловіком. Але якщо чоловікові це не потрібно, то нічого не зміниться, і скільки б жінки не намагалися вирішити цю проблему, скільки б вона йому іграшок не приносила… Все одно, якщо чоловік не хоче, то його 50 відсотків відповідальності у відносинах вона взяти не може.

А зазвичай розлучення для жінок – це найостанніша справа, тому що розлучення також засуджується, особливо, якщо тобі вже понад 35 років, понад 40 років, то є певний страх, що вже більше не знайдеш чоловіка, що ти вже пожила, що це вже неправильно, і що на тебе вже навіть не подивляться. Це абсолютна неправда. Але з цими думками жінки йдуть на зраду. Тому що лібідо є, бажання займатися сексом є, а з ким – немає.

Жінки йдуть на зраду після 35 років тому, що вважають, що нового чоловіка вже не знайдуть

У мене був випадок, коли жінка 35 років якраз розкрила нарешті свою сексуальність, до неї повернулося сильне лібідо, але вона була нещасна. Вона прийшла до мене із запитом, як же прибрати це бажання, тому що їй було некомфортно.

Її чоловікові потрібно було займатися сексом лише пару раз на півроку, а вона хотіла цього кожен день. На компроміси не йшов, він вважав, що вона стурбована якась. У підсумку прямо їй сказав, що не проти іншого чоловіка. Найчастіше чоловіки не усвідомлюють, що жінкам теж необхідний секс, особливо, якщо до цього 10 років шлюбу було все «спокійно». Тому я рекомендую чоловікам все-таки звертати увагу на бажання жінок.

Найчастіше чоловіки не усвідомлюють, що жінкам теж необхідний секс

– 35 років. Чи є різниця між чоловіками і жінками?

– Є. І вона величезна. Пік чоловічої сексуальності припадає на 20-24 роки, тоді як жіночої якраз на 35. І ось коли у чоловіка гормончики відшаліли, жінка починає розквітати. А чоловікові вже потрібно розмови і інтимність, жінка ж, яка нарешті почала отримувати задоволення від сексу, готова розірвати свого чоловіка.

Між сексологами ходить така приказка: дорослим чоловікам цікаві молоді дівчата, так, як і тим і тим потрібні розмови і інтимність. А жінки 35 років же знаходять себе в компанії 20-річних хлопців, тому що обидва хочуть одного – сексу.

Пік чоловічої сексуальності припадає на 20-24 роки, тоді як жіночої якраз на 35

У своїй практиці я бачила дуже багато таких кейсів, коли жінки 35 років зустрічаються з хлопцями 23-24 років, і у них все добре. І це навіть чудово в якомусь сенсі. Тому що молодий хлопець хоче займатися сексом, а жінка – отримувати задоволення.

– Якщо жінка реалізувалася в своїх 35 років в кар’єрі, але у неї немає партнера, це нормально взагалі не займатися сексом?

– Так! Якщо їй не потрібен цей секс, то себе засуджувати за його відсутність просто безглуздо. Дослідження, до речі, показують, що ті дівчата, які не займаються сексом в коледжі частіше його закінчують, ніж ті, хто займається.

У 35-річному віці ж та сексуальна енергія, яка не йде на партнера, йде в кар’єру. Ця енергія дуже потужна і ресурсна, вона може допомогти жінці реалізуватися, адже не кожній жінці потрібно реалізуватися в стосунках.

Чи не кожній жінці потрібно реалізовуватися в стосунках

– Змінюються з віком у жінок пріоритети в сексі?

– Звісно! Якщо в 20 років вона думає, як задовольнити партнера, то в 35 – як задовольнити себе. У неї вже є життєвий досвід і вона знає, що ніхто не подбати про неї краще, ніж сама. Хтось розкриває свої інтереси, тому що раніше не можна було. А зараз вже є розуміння, що треба жити для себе.

Жінки в 35 років вже знають, як задовольнити себе в сексі

У 20 років є все ж якась наївність, хоча буває і таке, що нічого не змінюється. І це теж нормально. Тому якщо вам комфортно, що у вас змінилися якісь погляди, то це – норма. А якщо ви переживаєте, що вони змінилися і хочеться якоїсь фантазії або різноманітності у сексі, то це прекрасно. Нормою вважається все, що комфортно вам і вашому партнерові і не зачіпає інших людей.

– З якими проблемами найчастіше приходять до вас клієнтки 35+?

– Два найчастіших запити – відсутність оргазму і відсутність сексуального бажання. В 35+ приходить усвідомлення, що потрібно жити для себе, але іноді дуже важко визнати, що жила весь цей час не повністю, як ніби щось упускаючи. Хоча якщо така жінка дійде до сексолога, вона буде дуже плідно працювати.

Після 35 років жінки страждають частіше за все від відсутності оргазму і сексуального бажання.

– Які сексуальні бажання частіше приховують жінки від партнерів?

– Все, що може засуджуватися суспільством. Це якісь різні лесбійські фантазії, фантазії з насильством. Це якраз те, що партнер може заперечувати і подумати, що його жінка якась «тю-тю». Але хоча в гармонійних сексуальних стосунках ніхто не ховає свої фантазії і спокійно про них говорить. Адже фантазії можуть і залишатися фантазіями, це не завжди якась інтенція (задуманий план дій – ред.).

Жінки приховують свої сексуальні бажання, які можуть засуджувати у суспільстві

Чи можна якось поділитися, що хочеться якусь рольову гру або зайнятися сексом з незнайомцем, і чоловік може надіти костюм і перуку, і втілити цю фантазію. І ось здавалося, така дивна фантазія, вона вже 10 років в шлюбі і хоче зайнятися сексом з незнайомцем – як же це забезпечити? Той чоловік, який хоче задовольнити свою жінку, завжди знайде спосіб.

– Яка приблизно кількість ваших клієнток 35+ за те, щоб спробувати в ліжку щось нове: секс утрьох, іграшки, свінг?

– Я скажу так. Всі, хто приходять до мене, приходять з проблемами з лібідо. І як тільки вони розкривають своє лібідо, вони готові поглинати все нове. Але фантазії – це одне, а інтенції – це інше. Є ті, які придушували свої сексуальні бажання досить довго, а є ті, хто готові. Тому що для них відкривається новий світ, який залишався довго «під завісою».

Жінки, коли розкривають своє лібідо, охоче готові поглинати все нове

Але найчастіше це залишається в фантазіях, і звісно ж, більшість пар, більшість жінок готові спробувати іграшки і готові спробувати все нове, що не включає інших людей. Тому що свінг і секс утрьох може бути проблемним через страх втратити партнера.

Залиште свій коментар