Рада підтримала в першому читанні розширення переліку людей, які не підлягають призову під час мобілізації: кого стосується

Рада підтримала в першому читанні розширення переліку людей, які не підлягають призову під час мобілізації: кого стосується

Верховна Рада України підтримала у першому читанні (за основу) проєкт закону №7481 про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Він передбачає розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації.За законопроєкт №7481 проголосували 298 народних депутатів. Підготовка до другого читання готується за скороченою процедурою – у депутатів є 7 днів на правки.

Проєкт закону зареєстрували у Верховній Раді 22 червня. Авторами виступила група народних депутатів із фракції «Слуга народу» на чолі з Мар’яною Безуглою.У проєкті закону пропонують зафіксувати, що військовозобов’язані жінки та чоловіки, близькі родичі яких «загинули або зникли безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Йдеться про таких родичів: чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.Водночас у пояснювальній записці зазначається, що проєкт закону розроблено через необхідність «передбачити положення закону, які б дозволяли отримати відстрочку особам, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти не тільки під час проведення Антитерористичної операції, а також під час Операції Об’єднаних сил та під час дії воєнного стану».

Залиште свій коментар