Помер легендарний музикант з «Піснярів»: соліст золотого складу

Помер легендарний музикант з «Піснярів»: соліст золотого складу

Знаменитий білоруський музикант, соліст групи «Пісняри» Леонід Борткевич помер 13 квітня 2021 року в Мінську. Йому був 71 рік.Про смерть музиканта повідомили на сторінці колективу «Пісняри» у Facebook.

Леонід Борткевич народився 25 травня 1949 року в Мінську. З раннього дитинства займався музикою – був солістом хору хлопчиків у Будинку піонерів. Потім в консерваторії – солістом хорового ансамблю «Юність». Закінчив музичну школу по класу труби, а після – архітектурний технікум і навіть працював за професією.
У 1970 році Борткевич прийшов в «Пісняри» і став одним з кращих вокалістів ансамблю. У 1980 році він вступив до ГІТІС на режисерський факультет і пішов з групи, через те, що не міг поєднувати навчання і гастролі. Однак Борткевич продовжував сольну кар’єру.

Помер легендарний музикант з "Піснярів": соліст золотого складу
Леонід Борткевич помер у Мінську 13 квітня

У 1989 році разом з дружиною і сином виїхав до США. Ще через 10 років він знову повернувся в «Пісняри» і у 2000 році знову переїхав до Білорусі.

Після смерті керівника колективу Володимира Мулявіна у 2003 році пішов разом з іншими музикантами та створив нову групу. У 2008 році ансамбль розпався, але у 2009 році Борткевич разом з Кашепаровим і Молчаном відтворили новий колектив.

Знімався в кіно і за період з 1972 по 1975 зіграв у чотирьох фільмах. Автор біографічної книги «Пісняри та Ольга». Лауреат багатьох фестивалів і володар премій, у 1979 році отримав звання заслуженого артиста Білоруської РСР.

Залиште свій коментар