Цьому передував номер «Кварталу 95» про російськомовну переселенку зі Скадовська, яка намагалась говорити українською мовою, але неправильно вживала слова. Особливо люди розлютилися фразою «с*ськ*довська», коли українка пояснювала, що вона зі Скадовська.Ірину Гатун додали в базу «Миротворець»

3 січня на сайті волонтерського сайту «Миротворець» з’явився профіль Ірини Гатун, яка є акторкою «Кварталу 95» та театральної студії «Чорний квадрат». Зазначається, що причиною внесення Гатун до бази є участь у «гуманітарній агресії проти України».

Участь у спробах легалізації окупації АР Крим Росією (країна-агресор і терорист). Публічна наруга над українськими громадянами, які перебувають на окупованих російсько-фашистськими загарбниками територіях,
– йдеться на сайті.Гатун з'явилась на сайті
Гатун з’явилась на сайті «Миротворця» / Скриншот із бази

Волонтери бази «Миротворець» написали, що Ірина відвідувала Кримський півострів після його окупації Росією у 2014 році. Світлини з Криму акторка оприлюднювала у своїх соцмережах. Відомо, що Гатун відвідувала півострів мінімум тричі: у 2015, 2018 та 2019 роках. Зокрема, акторка їздила в окуповану Ялту та Феодосію.

Гатун їздила в окуповану Ялту
Гатун їздила в окуповану Ялту / Скриншот з фейсбуку акторки

Гатун відвідувала окуповану Феодосію
Гатун відвідувала окуповану Феодосію / Скриншот з фейсбуку акторки

До того ж адміністратори додали на сторінку Гатун на сайті світлину, яку вона поширювала у 2015 році. На фото вона була одягнена в радянську військову форму. Тоді вже другий рік Росія чинила збройну агресію на Донбасі.

Гатун у радянській формі у 2015 році
Гатун у радянській формі у 2015 році / Скриншот з фейсбуку акторки

Достеменно невідомо, яким чином Ірина поїхала на півострів – з боку України чи Росії. Якщо Гатун в’їжджала до Криму з країни-агресорки, то це вважається порушенням українського законодавства.

Що цьому передувало

  • Номер про переселенку зі Скадовська, яка погано говорить українською, спричинив шквал критики у бік «Кварталу 95». Зокрема, почали хейтити Ірину Гатун, яка зіграла у сценці головну роль.
  • Наприклад, міський голова Скадовська Олександр Яковлєв обурився жартом «Кварталу 95» про «с*с*ки зі Скадовська». Він вважає, що коміки мають перепросити за невдалий жарт, оскільки чимало жителів міста добре розуміють та говорять українською.
  • Актор Юрій Великий, який брав участь у сценці разом з Гатун вже відреагував на скандал. Артист написав, що «Квартал 95» не мав на меті принизити когось, а навпаки – прагнув змотивувати російськомовних мешканців переходити на українську. Згодом «1+1» також опублікував вибачення й зазначив, що номер про переселенку видалять з новорічного випуску та перемонтують.
  • Також користувачі мережі почали вивчати сторінки Гатун у соцмережах. Виявилось, що вона їздила до Криму вже під час його окупації країною-агресоркою. Також Ірина поширювала вірші українофоба Йосипа Бродського та публікувала світлини в радянській формі.