Підтримують ката – постраждалі від стрілянини в Дніпрі про захисників Рябчука

Підтримують ката – постраждалі від стрілянини в Дніпрі про захисників Рябчука

Поранені під час стрілянини на території заводу Південмаш у Дніпрі обурені тим, що стрільця Артемія Рябчука чимало людей виправдовують та вважають жертвою.– Я хочу, щоб люди усвідомили, що підтримують ката. Мені здається, що розмова про булінг – це якась стратегія. Нереально за два місяці так довести людину, щоб вона з такою жорстокістю вбивала, – вважає поранений під час розстрілу на Південмаші Ігор Семенченко.

На підтвердження своїх слів переповідає, як Рябчук розстрілював сонних та беззбройних солдат навіть у ліжках.

– Пам’ятаю, як кухар забігає і кричить, що Рябчук збожеволів. Ще секунда – і він стоїть у дверях. Щойно повернувся – бачу, як він стріляє. Спочатку він поцілив у мене, потім ще в одного солдата, що лежав поряд, потім ще в одного і ще в одного, – відтворює хронологію подій ночі 27 січня Ігор Семенченко.

24-річний контрактник, який досі перебуває в реанімації після стрілянини, категорично заперечує дідівщину у військовій частині.– Мені здається, що це якась диверсія. Артем досить професійно поводився зі зброєю, холоднокровно. Людина, що прослужила два місяці, так поводитись не може, – переконаний Ігор Семенченко.

Хто стає на захист Артемія Рябчука

Жителі Дніпра зібрались на мітинг у центрі міста з гучномовцем та плакатами, бо не довіряють офіційній версії слідства.

На їхнє переконання, у стрілянині на Південмаші винен далеко не один стрілець.– Кожен має відповісти відповідно до закону: і Рябчук, і ті, хто змусили його це зробити. Він просто став жертвою, – говорить учасник акції Роман Сорокін.

Жертвою Артемія Рябчука вважає ще одна мітингувальниця Марія Гладка:

– Поки що нічого не доведено. Можливо, там ще хтось стріляв. Є дуже багато неспівпадінь: на відео в нього був один одяг, під час затримання – інший.

Є група підтримки Рябчука і в соцмережах. Там користувачі діляться своїми версіями та певні, що в трагедії винна дідівщина, а за зброю строковик взявся через булінг у частині або ж його взагалі підставили.

Що говорять інші поранені

22-річна контрактниця Жанна Шарова, яку після трьох пострілів упритул лікарі буквально витягли з того світу, стверджує, що не була свідком жодних конфліктів у військовій частині.

– Я цієї людини взагалі не знала, ні ім’я, ні прізвища. Лише запам’ятала обличчя, – говорить дівчина.

Жанна Шарова додає: дуже рідко заступала в караул Рябчука.

– Служба йшла, як зазвичай, тихо та нормально. Я не знаю, чому він так вчинив, – каже поранена контрактниця.

Не помітив нічого підозрілого тієї ночі і наймолодший поранений – 19-річний Денис Намесник.

– Я його бачив, коли о пів на третю прийшов до приміщення. Він сидів читав книжку, все нібито нормально було, – пригадує хлопець.

Денис Намесник запевняє: ніхто не знущався над Артемієм Рябчуком та не бив його.

– Я взагалі гадки не маю про все, що говорять, – зауважує він.

Залиште свій коментар