В атмосфері над Північною Атлантикою та Європою від початку лютого фіксують чітко виражений західний переніс повітряних мас. Це забезпечує постійне випадання опадів та відлиги.В Україні очікують потепління

За словами синоптика Ігоря Кібальчича, протягом тижня очікується переважання області зниженого атмосферного тиску в районі Скандинавії та Норвезького моря. Натомість над Західною Європою та країнами Середземномор’я пануватиме антициклон та малохмарне небо.

В Україні найближчий тиждень має всі шанси бути аномально теплим з достатньою кількістю опадів і тривалими відлигами,
– наголосив синоптик.Вони супроводжуватимуться туманами й активним таненням снігу. Перевищення середніх температур прогнозують у межах +3…+7 градусів щодо кліматичної норми.

Кібальчич уточнив, що сніг, мокрий сніг, дощ, мряка будуть протягом всього тижня. Однак найінтенсивніше вони появляться в західних і північних областях країни. Синоптик підсумував, що на Україну чекає перша репетиція весни.

Погода у період з 7 по 13 лютого

  • У понеділок, 7 лютого, в західних областях очікують помірний, вдень у північних, Вінницькій та Черкаській областях невеликий мокрий сніг та дощ. Натомість Закарпаття накриють значні опади. На дорогах все ще буде ожеледиця. Омине вона лише південні регіони.

Вітер буде південно-західний, розганятиметься до 7 – 12 метрів за секунду. Однак на Заході, Півдні та у Криму місцями фіксуватимуть пориви до 15 – 20 метрів за секунду.

Температура повітря вдень становитиме +1…+6 градусів, у Криму – до +10.

  • У вівторок, 8 лютого, вночі скрізь, окрім західних областей, падатиме мокрий сніг і дощ. Вдень опади збережуться у східних та південно-східних областях.

Стовпчики термометрів сягатимуть позначок -3…+2 градуси. На Півдні та Сході, вдень на крайньому Заході буде 0…+5 градусів, у Криму знову до +10.

Вітер дутиме північно-західний, 7 – 12 метрів за секунду. Водночас у південних та західних областях місцями можливі пориви до 15 – 20 метрів за секунду.

  • У середу, 9 лютого, вночі в Україні, окрім південних та більшості центральних областей, вдень у північно східних пройде невеликий мокрий сніг.

Повітря прогріється до 0…+5 градусів, у західних областях – +9 градусів. У високогір’ї Карпат пануватиме морозна погода, періодично йтиме сніг.

  • У четвер та п’ятницю, 10 – 11 лютого, більшу частину країни накриє мокрий сніг і дощ.

Лише у південних областях та Криму буде сухо. Стовпчики термометрів показуватимуть +2…+7 градусів, на Півдні – до +12.

  • На вихідні, 12 – 13 лютого, опадів не очікують.

Вдень температура повітря становитиме +1…+6 градусів. Вночі вдарить мороз до -5 градусів, у Карпатах – до -10. Тільки у Криму й надалі триватиме безморозний період.