До «сонму святих» також потрапили очільник УПЦ митрополит Онуфрій та покійний митрополит Володимир Сабодан. Картина священників красується на верхніх хорах собору.Цинізму немає меж

На одязі двох митрополитів присутнє зображення лику Христа. Відтак, таке зображення не можна вважати світською картиною з портретами ще живих і не канонізованих церквою служителів. Священник ПЦУ Андрій Пономаренко вважає, що ідея цього «шедевру» направлена на створення ікони трьох святих.

Думаєте чому він так побивається? А ось погляньте на фрагмент розпису на верхніх хорах Успенського собору… Може, там реалізовано його «альтер его»,
– сказав Пономаренко.Вочевидь, дозволу у громади міста та українського народу Павло Лебідь на власні правки в декоруванні собору не просив.

Лебідь увіковічив себе на стінах собору
Паша «Мерседес» увіковічив себе на стінах собору / Фото Big Kyiv

Настоятель Свято-Троїцького духовного центру, протоієрей ПЦУ Микола Зінкевич вважає, що подібні «ікони» є спотворенням ідей православ’я.

«Загалом зображати когось несвятого на стінах храму не є насправді богохульною чи абсурдною справою. Є багато храмів, де зображені і їхні засновники, і в пеклі горять Януковичі та всі інші. У деяких церквах можуть бути зображені українські воїни, померлі або навіть живі релігійні постаті. Утім, є «але». Коли ти робиш це щодо себе, то принаймні виникає питання – який меседж ти хочеш цим донести, коли увічнюєш себе?» – міркує Зінкевич.

На території Лаври є дві такі картини

Колишній Архидиякон Києво-Печерської лаври Олександр Бакай розповів, що є ще один розпис з Павлом. Він розміщений в Академічному храмі Різдва.