Пам’яті Кузьми Скрябіна. 15 мудрих цитат музиканта, які будуть актуальними завжди

Пам’яті Кузьми Скрябіна. 15 мудрих цитат музиканта, які будуть актуальними завжди

Український музикант та співак Андрій Кузьменко трагічно загинув 2 лютого 2015 року тому внаслідок автокатастрофи. Мільйони шанувальників в Україні досі співають його легендарні пісні «Старі фотографії», «Кораблі» і «Мовчати».Крім музики, Скрябін також писав книги, які після смерті розібрали на мудрі цитати. OBOZREVATEL пригадав висловлювання Кузьми, які варто запам‘ятати кожному.

Кузьма любив одягати вишиванку
 • «Вишиванка має бути десь глибше, зашита мамою і татом…»

Кузьма Скрябін повторював, що патріотичні пісні треба писати весь час, а не лише тоді, коли цього потребує народ. До війни на Донбасі ніхто їх не писав, а зараз усі вбралися у вишиванки. «Їх ще «вишиватниками» називають. Начепив вишиванку і вже думаєш, що все помінялося», – говорив Андрій Кузьменко в інтерв’ю. • «Не дзвоніть батькам у телефони, дзвоніть прямо в двері»

Легендарна пісня «Мам» стала хітом гурту «Скрябін». У синглі Кузьма оспівує прив’язаність до батьків і виражає свою любов до матері. Андрій наполягає, щоб діти їздили частіше до своїх батьків, допоки ті ще живі.

Кузьма Скрябін завжди носив довге волосся
 • «Можна опустити руки і сказати: немає грошей, немає бажання… А можна засукати рукави і вже зараз плекати своє майбутнє»

Кузьма Скрябін жив дуже скромно, він не любив витрачати гроші на одяг, зате обожнював подорожі. Музикант казав: яка різниця скільки років твоїм кедам, якщо ти гуляєш в них Парижем. Андрій Кузьменко завжди досягав своїх цілей і мотивував до цього шанувальників. • «Патріот – людина, яка щось робить для того, аби країні було ліпше»

Кузьма не любив афішувати свої добрі вчинки для України. З початку війни він завжди допомагав бійцям АТО. Кузьменко називав патріотами також тих, хто не збирається емігрувати за кордон. Навіть у своїй пісні «Сам собі країна» він закликає українців пишатися своїм походженням.

Андрій Кузьменко був патріотом України
 • «Біда нашого народу в тому, що ми тєрпіли»

Кузьма говорив, що український народ забагато терпить. Наприклад, у кінотеатр на сеанс приходить якесь «мурло» і говорить по телефону, й мало хто наважиться зробити зауваження, а буде терпіти дискомфорт.

 • «Живіть так, щоб було з чого поржати»

Кузьма говорив, що кожна дія, яку ми робимо зараз, вже в цей момент впливає на наше майбутнє. Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити на собі горб від того, що навколо самі проблеми.

Кузьма Скрябін почав виступати в кінці 80-х
 • «Працездатність — крок до того, щоб щось досягти»

Якщо ти талановитий і геніальний, про то ніхто не знає, крім миші, яка живе в тебе на кухні. Треба пахати, щоби людей навколо в цьому переконати. Ти маєш кожне завдання робити кльово. Якщо не вмієш, мусиш сказати: «Люди, я того не вмію, навчіть мене».

 • «Найбільше всього у світі я боюся війни. Війна — найбільш ідіотський винахід людей»

Доки ми будемо сидіти і радіти, що на моїй вулиці не стріляють, доти буде війна. Нейтральним бути не можна. Війна не може бути на якійсь певній частині території, якщо вона заходить, то це біда для всіх.

Скрябін допомагав зоні АТО.
 • «Якщо у вас немає гармонії – то беріть гармонь і гармонуйте!»

Кузьма закликав змінювати світ на краще. Якщо навколо людини щось змінюється в кращу сторону, країна і усе навкруги також почне змінюватися.

 • «Треба дякувати Боженьку, що ти ходиш на обох ногах і в тебе нічого не болить»

Скрябін не розумів тих людей, які говорять: «Ох, голова болить» чи «Не знаю, в яких туфлях в театр піти». Кузьма закликав піти в лікарню «Охматдит» і подивитися на тих дітей, які ще не прийшли у світ, а вже з тих списків вже викреслені. Музикант зранку вставав і говорив дякую, що сонце світить.

Кузьма Скрябін був автором книг
 • «Політики живуть, як голубці в сметані, коли всі люди скидаються солдатам копійками»

Кузьма звинувачував політиків у розкраданні державних грошей на дороги і армію. Музикант часто подорожував на авто і показував своїм підписникам реалії українських доріг. Скрябін звертався до можновладців: «Не треба тратити гроші на то, щоби ходити до дорогих масажистів. Сідайте у «таврію» на банановий ящик, і в кожну ямку… Тоді не треба ламати собі голову, куди піти в фітнес-клуб та на масаж».

 • «Якщо всі мовчать, то всім все подобається. Руїна в нас всередині»

Скрябін казав, що біди на нас сипляться від того, що ми мовчимо, поки дуже не припече. Українці хворіють на відсутність власної гідності.

Кузьма писав пісні про Україну
 • «Хамство — це кал, який виходить через рот»

Більше всього Кузьма ненавидів хамство, і завжди робив зауваження таким людям. Він зневажав тих, хто псує репутацію країни.

 • «Чим більше хочеш взяти від життя — тим менше воно хоче тобі дати»

Кузьма був повністю задоволений своїм життям, він не прагнув нагород, надмірного багацтва і завжди допомагав іншим людям. Для того, щоб зробити людину щасливою, не потрібні якісь величезні простори. Досить включити фантазію і облаштувати той мінімум, який вже є, щоб відчувати себе краще.

Кузьма Скрябін загинув у 46 років
 • «Ти сам собі країна! Зроби порядок у своїй голові!»

Щоб змінити світ, треба почати з себе. Культуру треба будувати у своїй голові і показувати приклад іншим. Кузьма був прикладом інтелігенції, сміливості і справедливості.

Залиште свій коментар