Окупанти не випускають тисячі авто з дітьми і жінками з Херсонщини: люди страждають від голоду

Окупанти не випускають тисячі авто з дітьми і жінками з Херсонщини: люди страждають від голоду

На виїзді з Херсонської області утворився багатокілометровий затор. Окупанти не випускають на українську територію тисячі авто з дітьми, жінками і людьми похилого віку.Авто стоять по декілька діб. Виснажені люди не мають ані їжі, ані води, ані відпочинку.

Про це повідомляє уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова.За її словами, крім цих жахів люди постійно перебувають під загрозою обстрілів окупантами.

«Днями рашисти відкрили вогонь по колоні автомобілів, що намагалась виїхати з міста. Від пострілу в голову загинув волонтер Антон Кушнір, який займався доставкою гуманітарних вантажів оскільки недалеко проходить лінія фронту та постійно точаться бої», — повідомила Денісова.Уповноважена Верховної Ради наголосила, що такі дії російських військових є грубим порушенням статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, оскільки окупаційна держава не повинна затримувати осіб на території, що є особливо небезпечною у зв’язку з веденням воєнних дій.

«Вбивства мирного населення є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду», — наголосила Денісова.

 

Залиште свій коментар