У Держпродспоживслужбі надали роз’яснення щодо перевірок «Нової пошти» у Харківській області та накладених штрафів.Скарга на пошкоджену посилку

Перший випадок трапився 27 січня 2021 року, коли до управління Держпродспоживслужби в Харківській області звернувся чоловік, який поскаржився на те, що акваріум, який доставляла «Нова пошта», прийшов розбитий.

За його словами, компанія відмовилася компенсувати вартість товару, зазначену у поштовій декларації.Законодавство передбачає проведення перевірки у такому випадку. Тому 15 березня у відділення №49 прийшли представники Держпродспоживслужби. Однак з’ясувати, чи були порушені права споживача, не вдалося, оскільки уповноважена особа – керівник відділення – не надав необхідні документи. Їх не представили й протягом 3 днів визначених законодавством.

Штраф, передбачений у цьому випадку, становить від 1 до 10% вартості продукції, реалізованої компанією за попередній календарний місяць. Після цього 11 травня «Новій пошті» надіслали листа з інформацією про час, дату і місце розгляду справи про накладання штрафних санкцій.

Представники компанії на розгляд справи не прийшли. Тому 28 травня Держпродспоживслужби в Харківській області було винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 151 мільйон гривень.

Інцидент з обрахуванням клієнта

Також до Держпродспоживслужби 10 березня звернувся чоловік який скаржився на те, що його обрахували у відділенні №3 у місті Чугуїв.

Працівники управління прийшли туди 8 квітня. Однак і там їм представники «Нової пошти» не надали необхідних документів. Вже 2 липня щодо відділення винесли постанову про накладення стягнень у розмірі 174 мільйони гривень.

Загалом сума штрафу за 2 скаргами становить 325 мільйонів гривень.