Не становить загрози національній безпеці: у Держмистецтв пояснили, чи законно співати пісні Цоя на вулиці

Не становить загрози національній безпеці: у Держмистецтв пояснили, чи законно співати пісні Цоя на вулиці

Радянського рок-музиканта Віктора Цоя не включено до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Відповідно його пісні та творчість не підлягають забороні на публічне виконання на території України під час війни з державою-агресором Росією.Про це повідомило Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти (Держмистецтв) у відповідь на запит «Українських новин».

«Пісні та творчість Віктора Цоя, який не був громадянином Російської Федерації, не підлягають забороні на публічне виконання на території України», – вказано в документі.Не становить загрози національній безпеці: у Держмистецтв пояснили, чи законно співати пісні Цоя на вулиці

У Держмистецтв пояснили, що радянський рокер Віктор Цой загинув у 1990 році, а згідно зі статтею 15 Закону «Про Культуру», заборона поширюється на публічне виконання пісень тих артистів, які є або були громадянами Росії у будь-який період після 1991 року.

Не становить загрози національній безпеці: у Держмистецтв пояснили, чи законно співати пісні Цоя на вулиці

Про публічне виконання пісень Віктора Цоя в Україні почали говорити після скандалу у Львові, який стався на початку червня. Народна депутатка України Наталія Піпа подала заяву до поліції на хлопця, який виконував пісні російською мовою в центрі міста.Вона оприлюднила відповідні відео. Як видно на кадрах, депутатка зробила зауваження хлопцю, який під гітару співав пісню Віктора Цоя. Вона аргументувала це тим, що з березня 2022 року заборонено публічно виконувати пісні російською мовою.

У відповідь молодий чоловік, який заявив, що приїхав з Одеси і в них там «всі розмовляють російською», почав відверто хамити жінці та нецензурно облаяв її.

Нардепка викликала поліцію, хлопця затримали, після чого помістили у притулок для неповнолітніх. Згодом на нього склали протокол за статтею про дрібне хуліганство, тобто за сказані образи у бік депутатки.

Виходячи з заяви Держмистецтв, Наталія Піпа не мала рації, роблячи зауваження російськомовному одеситу щодо пісень Цоя.

Втім, сам «незаконно постраждалий» підліток продемонстрував хамство та образив жінку. Поліція оштрафувала його за лайку,  але не за пісні.

Варто зазначити, що підліток на камеру попросив вибачення перед Піпою та жителями Львова. При цьому він звернувся до аудиторії вже українською мовою та попросив вибачення безпосередньо за ненормативну лексику на адресу Піпи, але не за пісні Цоя.

До слова, оскільки фанат Цоя виявився підлітком,  сама депутатка не мала права знімати та поширювати відео з ним без дозволу батьків.

Залиште свій коментар