Народився без стравоходу: у Львові медики врятували немовля, від якого відмовились батьки

Народився без стравоходу: у Львові медики врятували немовля, від якого відмовились батьки

Медики повідомили, що наразі немовля шукає люблячих батьків.У Львові медики врятували 4-місячного Ромчика, який народився без стравоходу та від нього відмовились батьки.

Про це повідомили в Львівській обласній дитячій клінічній лікарні ОхматдитХворого хлопчика із пологового одразу перевели в Охматдит. Там медики рятували дитину, намагаючись ще і замінити йому батьків, адже одужувати хлопчик був змушений наодинці.

«Зазвичай атрезія стравоходу в дітей — це коли немає частини стравоходу з роз’єднаними дистальним і проксимальним сегментами. Така вада — одна з найважчих, несумісних з життям, якщо допомога хірурга надана невчасно«, — йдеться у повідомленні.За словами медиків, Ромчик не міг ковтати, для нього кожне годування ставало катастрофою — їжа замість шлунку потрапляла в дихальні шляхи.

«Хірурги почали І етап — операцію для встановлення спеціальних кліпс, щоб перекрити доступ зі стравоходу у трахею і вміст шлунку не потрапляв у легеню. На ІІ етапі лікарі пересікли стравохід і з’єднали його із сліпим сегментом шлунку, дефект закрили власними тканинами стравоходу дитини. Після операцій у дитини залишилися рубці, сталося звуження стравоходу. Щоб цей стан усунути, триває серія хірургічних процедур — бужування стравоходу. Тобто малюк ще залишається під наглядом лікарів», — повідомили в Охматдиті.

Після операції хлопчик вже може самостійно їсти суміш, це медики називають великим досягненням, оскільки раніше дитину годували із трубки в животі.

«Дитина нормально росте і розвивається, як інші діти, їсть сама і все у неї буде добре. Ромчика чекає буквально ще кілька процедур бужування і він може їхати додому назавжди. Зараз він потребує догляду і всього, того, що інші діти його віку«, — пояснив торакальний хірург Олег Ленів.

Медики повідомили, що наразі немовля шукає люблячих батьків. Вони ж обіцяють бути янголами-охоронцями для Ромчика і надалі.

Залиште свій коментар