На вашу картку «помилково» перерахували гроші: розкрита нова схема шахрайства

На вашу картку «помилково» перерахували гроші: розкрита нова схема шахрайства

Шахраї в Україні придумали нову схему обману, переводячи на банківську картку своїх жертв гроші «помилково», які потім під різними приводами просять переслати на інший рахунок — нібито початковому адресату переказу.Про це пишуть «Факти«.

Докладно про дію схеми аферистів розповіла родичка жінки, якій раптово надійшла сума на картку у розмірі 6 тисяч гривень від імені якогось Віталія Соколовського. Через кілька днів чоловік подзвонив і почав розповідати, що випадково переплутав цифру при переказі, і гроші, призначені на виплату аліментів колишній дружині, пішли не туди. Він просив терміново повернути відправлену ним «помилково» суму — мовляв, «у дитини немає памперсів, треба купувати молочну суміш» і далі в тому ж дусі.Жінка запідозрила недобре і перервала розмову, після чого подзвонила менеджеру, який обслуговує її карту банку, щоб порадитися. Працівниця фінустанови вислухала історію про «випадковий переказ» і прохання його повернути, і заявила: «Вітаю, ви стали жертвою шахраїв».

Як пояснили в банку, шахраї мотивують свої жертви швидко перерахувати гроші на вказаний ними рахунок — а потім на людину чекають серйозні проблеми. Такий випадок відноситься до соціальної інженерії, яка залишається найпопулярнішим методом фінансових аферистів.Так, зловмисники можуть замовити, наприклад, на AliExpress, товари на велику суму. Спочатку з їх карти на рахунок обраної жертви перераховується невелика сума. На прохання відправника одержувач «помилкового переказу» перераховує гроші не йому, а на вказаний ним додатковий рахунок. І, таким чином, сума автоматично зараховується у вигляді передоплати за вибраний шахраями товар. А ця передоплата служить підтвердженням подальшого погашення залишку вартості замовлення в повному обсязі, ціна якого може складати десятки й сотні тисяч гривень.

У Нацбанку нагадують, як потрібно діяти, щоб не стати жертвою фінансових шахраїв. По-перше, щойно на ваш рахунок впала несподівана сума і надійшов дзвінок з проханням повернути їх, не поспішайте це робити. По-друге, слід негайно звернутися до банку, скориставшись телефонами на зворотному боці платіжної картки, щоб з’ясувати легітимність відправника. По-третє, в жодному разі не слід переказувати самим чужі гроші назад: вони повертаються тільки банком.

Залиште свій коментар