Митрополит Епіфаній розтлумачив хитрість УПЦ щодо «незалежності» від московського Кирила-«вбивці»

Митрополит Епіфаній розтлумачив хитрість УПЦ щодо «незалежності» від московського Кирила-«вбивці»

У Православній церкві України повідомили, що справжня мета Собору, на якому було ухвалено рішення про повну самостійність і незалежність Української православної церкви від російської — це змінити ставлення до себе українського суспільства без розриву стосунків із Російською православною церквою.Митрополит Православної церкви України Епіфаній наголосив, що жодного принципо нового статуту на Соборі не було оголошено, оскільки незалежність і самостійність УПЦ в управлінні була оголошена ще в 1990 році.

Про це очільник Православної церкви України Епіфаній розповів в ефірі спільного телемарафону у суботу, 28 травня.«Загалом, що стосується російської агресії, ми бачимо, що вони максимально м’які та округлі. Про незалежність і самостійність — ця незалежність і самостійність в управлінні була оголошена ще в 1990 році. І жодного принципо нового статуту на цьому Соборі не було оголошено. Як ми чуємо і читаємо, що виразили незгоду з позицією Кирила Гундяєва. Але цього замало, тому що він благословляє убивати українців. І просто висловити незгоду з позицією — я вважаю, що цього трохи замало. Тому зараз важко говорити, поки ще не опубліковано остаточно рішення цього Собору, не опубліковано ті внесені зміни до статуту», — зазначив настоятель ПЦУ.

Водночас в Православній церкві вітають бажання УПЦ до діалогу. В ПЦУ закликали представників Української православної церкви до більш рішучих дій щодо утворення єдиної автокефальної православної церкви.«Але ми вітаємо бажання до діалогу, яке було заявлено нами на архієрейському Соборі — ми закликали наших співбратів з УПЦ до діалогу, але без попередніх умов і тим більше ультиматумів. Ми закликаємо і надалі до більш рішучих дій ієрархів УПЦ Московського патріархату для того, щоб ми канонічним жертвом утворили єдину автокефальну православну церкву. А ця церква є, яка має Томос — Православна Церква України. Тому ми відкриті до діалогу, ми відкриті до подальших кроків, тому очікуємо від них наступних кроків щодо діалогу», — сказав очільник ПЦУ.

Настоятель пояснив, де-факто зв’язок УПЦ з Москвою залишається, а де-юре Українська православна церква хоче уникнути закону 2662, який покликаний перейменувати їх, адже вони мають свій керівний центр у країні-агресорці Росії.

«На жаль, що ми прочитали в цих рішеннях Собору, що вони надалі зберігають єдність із вбивцею, патріархом Кирилом, який благословляє вбивати українців. На жаль, вони не відновили стосунки із Вселенським патріархатом, а навпаки підтвердили всі попередні свої рішення. Тому з тим, хто благословляє війну, не зберігається зв’язок. А з тим, хто молиться за українських захисників, молиться за мир і перемогу України, стосунки не відновлені. Тому де-факто ми бачимо, що зв’язок з Москвою залишається, а де-юре у них є бажання, щоби уникнути закону 2662, який покликаний перейменувати їх, адже вони мають свій керівний центр у країні-агресорці», — розповів Епіфаній.

Залиште свій коментар