Мер Миколаєва закликав покинути місто “всіх, хто хоче залишитися живим”. Кім запевнив, що причин для паніки немає

Мер Миколаєва закликав покинути місто “всіх, хто хоче залишитися живим”. Кім запевнив, що причин для паніки немає

Миколаїв щодня зазнає обстрілів, тому жителям краще покинути місто.Про це мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявив у інтерв’ю “Радіо Свобода”, опублікованому 24 червня, – пише інтернет-видання “Гордон“.

“Ситуація загалом дуже погана. Загалом у нас на сьогодні загинуло 111 людей, одна з них – дитина. Також поранено 502 особи, з них – шестеро дітей. Обстрілюють нас майже  кожного дня різними типами снарядів. Десь 80% цих снарядів – це снаряди касетного типу. Тобто реактивні системи залпового вогню типу “Смерч” або “Ураган”, – розповів він, додавши, що місто також обстрілюють крилатими ракетами X-55 і X-555.За словами Сєнкевича, російські окупанти ведуть вогонь з Херсонської області, тому неможливо заздалегідь ввімкнути сирену.

Мер повідомив, що в Миколаєві повністю зруйновано кілька багатоквартирних будинків, багато будинків та об’єктів інфраструктури пошкоджено, проте оцінити збитки від дій російських окупантів поки що неможливо.“Експерти навіть не можуть завершити підрахунки того, що було зруйновано два тижні тому. Тобто йде відставання, а руйнування постійно збільшуються”, – сказав Сєнкевич.

Він також заявив, що Миколаїв стикається з гуманітарними проблемами, зокрема через відсутність питної води.

“У нас місяць не було питної води, узагалі ніякої води. Окупанти розстріляли трубу, яка перекачувала воду із Дніпра. Питну воду ми отримували із підземних свердловин. Через місяць ми побудували трубопровід і взяли воду з річки Південний Буг, на якій стоїть Миколаїв. Але ця вода не відповідає нормам і фактично є технічною. У ній можна мити посуд, прати, ходити в душ, але вживати її в їжу не можна”, – розповів Сєнкевич.

Він додав, що в місті залишається приблизно 230 тис. жителів (до початку вторгнення РФ у Миколаєві жило приблизно 480 тис. осіб).

“Усім, хто хоче залишитися живим, я рекомендую покидати місто. Бо невідомо, коли це все закінчиться”, – заявив мер.

Водночас голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім наголосив, що про “термінову евакуацію” не йдеться.

“П’ять дзвінків. Усі пов’язані з терміновою евакуацією з Миколаєва. Розмістили у ЗМІ новину, там цитата Сєнкевича. Він, як і раніше, рекомендує всім, хто має можливість, виїжджати з міста. Для цього надаємо автобуси. Нічого не змінилося. Навпаки, ми маємо успіх, розвиваємо його. Ситуація така ж, як і чотири тижні тому. Причин для паніки немає”, – написав він у Facebook за кілька годин після опублікування інтерв’ю Сєнкевича.

Залиште свій коментар