Ляшко сказав, коли почнеться вакцинація Pfizer і як зберігатимуть препарат

Ляшко сказав, коли почнеться вакцинація Pfizer і як зберігатимуть препарат

Вакцинація від коронавірусу препаратом Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech в Україні почнеться в неділю, 18 квітня.Першими щеплення зроблять жителям Київської області, наступного дня вакцинація розпочнеться по всій країні. Про це на своїй сторінці в Facebook розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Нею передусім прищеплюватимуть персонал і жителів будинків для людей похилого віку. Потім – працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій і прикордонників.
Вакцину розподілять по 1170 доз у кожну з областей і місто Київ. Разом із ними розвезуть розчин для розведення, шприци та коробки для безпечної утилізації медичних відходів.

«Нагадую, що вакцина виробництва Pfizer-BioNTech повинна зберігатися і транспортуватися за температури в межах від -60°C до -80°C. Україна це забезпечує!» – підкреслив Ляшко.
Головний санітарний лікар розповів деталі транспортування й зберігання вакцини:

  • Логістична компанія щотижня доставлятиме партії вакцини з центрального складу в Києві, де вони зберігатимуться в морозильному обладнанні за температури від -60°C до -80°C, на регіональні склади.
  • На обласних складах заморожені вакцини зберігатимуться в термоконтейнерах із сухим льодом, які забезпечують підтримування температури -60°C.
  • Із регіональних складів партії попередньо розмороженої вакцини будуть забирати працівники мобільних бригад, складати її в термоконтейнери з температурним режимом від +2°C до +8°C і виїжджати в місця проведення щеплення.
  • Представник регіонального складу і представник мобільної бригади повинні будуть переконатися, що зафіксовано час і дата розморожування вакцини.
  • Мобільна бригада повинна використовувати отриману партію вакцини протягом 120 годин з моменту розморожування.
  • Терміни зберігання нерозведеної розмороженої вакцини:

за температури від -60°C до -80°C: до 6 місяців

за температури від +2°C до + 8°C: до 120 годин (5 діб)

за температури до + 25°C: до 2 годин

  • Термін зберігання вакцини після розведення від + 2°C до +25°C – 6 годин
Скриншот.
Залиште свій коментар