Лікар назвав вакцину, що захищає від Дельти

Лікар назвав вакцину, що захищає від Дельти

Вакцини проти COVID-19 на основі інактивованого вірусу можуть виявитися найбільш ефективними проти нових штамів, в тому числі Дельта-штаму. До них належить вакцина CoronaVac виробництва SinoVac.Таке припущення в ексклюзивному бліцінтерв’ю OBOZREVATEL висловив лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від COVID-19 і постковідних уражень в одній з ізраїльських компаній Борис Бриль. «У випадку з Moderna і Pfizer ми маємо антитіла тільки проти білка або частини білка, а тут ми маємо повний набір всіх пептидів», – пояснив він.

За словами медика, такі прогнози можна будувати «з обережною упевненістю». «На сьогоднішній день Moderna показала кращі результати. Але з обережною упевненістю я можу припускати, що вакцини типу SinoVac, засновані на вбитому вірусі, можуть виявитися ще більш ефективними», – сказав він.
Лікар також пояснив, чому коронавірусом можуть заражатися ті, хто був щеплений. За його словами, це залежить від ряду причин.

«Люди, які отримали щеплення від коронавірусу, можуть хворіти COVID-19, тому що з’явилися нові штами і тому що вакцини не захищають на 100%. Але не забувайте, що вони хворіють набагато легше, ніж нещеплені», – підкреслив він.
У цьому контексті медик повідомив, що серед щеплених громадян Ізраїлю у віці до 40 років немає хворих. Водночас людям похилого віку щеплення може врятувати життя. «Якщо у невакцинованої людини у віці 80 років шанс померти від коронавірусу становить 80%, то у вакцинованого він становить близько 5%», – сказав він.

Залиште свій коментар