«Дивлячись на дитину, плакали і лікарі, і слідчі. Плакали чоловіки», – Олег Петренко про трагедію в Черкасах

«Дивлячись на дитину, плакали і лікарі, і слідчі. Плакали чоловіки», – Олег Петренко про трагедію в Черкасах

Стан семирічного Андрія, якого привезли в Черкаську обласну дитячу лікарню 24 серпня вже в комі, погіршився. Зараз навіть найбільш оптимістично налаштовані лікарі сподіваються лише на диво. Але продовжують вірити.Приблизно п’ять днів родичі дитини, яка отримала черепно-мозкову травму, не викликали швидку допомогу. Причому, за версією бабусі та вітчима, дитина «просто впала». Лікарі ж були переконані, що з дитини знущалися. Але якщо в першу добу вони відкрито і безкомпромісно говорили про супутні жахливі травми, то зараз стали обережнішими в оцінках.

Першим про те, що сталося з хлопчиком, написав у Facebook депутат Черкаської обласної ради Олег Петренко. Він розповів OBOZREVATEL нові подробиці резонансної справи і про те, з чим йому довелося зіткнутися.«Люди звернулися по допомогу»

Семирічний Андрій опинився у старших Лясових разом зі своєю молодшою сестричкою. Мамі двох дітей робили операцію в Києві, чоловік поїхав разом із нею. Діти залишилися в будинку бабусі з «крутим норовом» і де утримують 15 собак. Не у вольєрах – їх у спільному дворі домоволодіння на кілька сімей просто немає.За словами депутата, з проханням про допомогу кілька днів тому до нього звернулися люди, яким раніше він уже допомагав – причому в ситуації з тією ж сім’єю.

Вони тримали великих середньоазіатських вівчарок, які нападали на сусідів Лясових і випадкових перехожих. Вихованці, зі свого боку, тримали в остраху місцевих жителів.

«Собак насилу вдалося за рішенням суду вилучити. І ось на днях мені подзвонили і попросили допомогти дізнатися, що з маленьким хлопчиком, якого відвезли в лікарню з дому цієї сім’ї», – розповів Петренко.

Депутат Черкаської облради Олег Петренко.

Депутат зв’язався з директором Черкаської обласної дитячої лікарні, з лікарями. «Я просив їх сказати, що необхідно для дитини. Головне – дайте шанс, а гроші би знайшли. Всі би долучилися, щоб допомогти. Але коли вони сказали, в якому стані дитина… Тоді я написав той емоційний пост у Facebook», – розповів Олег Петренко.

«Ну повинні ж бути залишки моралі!»

Бабусі хлопчика, який зараз перебуває в реанімації дитячої лікарні у вкрай важкому стані, вже оголосили про підозру. Однак, на думку депутата облради, відбувається щось дивне.

«Моє оцінне судження: версія, що дитина отримала ці страшні травми після падіння з купи цегли, не витримує критики. Після цього коментаря співробітниці черкаської поліції лікарі стали дуже стримано коментувати ситуацію. Але в першу добу вони говорили все, як є. Говорили правду.

Розумієте, я особисто бачив Андрійка. Коли відсутня частина вуха, або губа, або статевий орган… Відірвані або відгризені – не знаю… Ну як?! Що значить «сам собі розчухав»?! Ну повинні ж бути залишки моралі!

Ще не було результату офіційної судмедекспертизи, але в поліції таке кажуть», – розповів Олег Петренко.

За його словами, він не знає, хто таке вчинив із дитиною – собаки чи люди: «Я просто констатую факт і хочу, щоб поліція встановила, що ж сталося. Вимагаю правди і справедливості».

У реанімації Черкаської дитячої обласної лікарні борються за життя хлопчика

«Як мінімум  злочинна бездіяльність»

У той же час, за словами Петренка, мати хлопчика (як і його вітчим. – Ред.) вигороджує бабусю, каже, що все це вигадки, що стався нещасний випадок.

«Але НАВІТЬ якщо винести за дужки каліцтва дитини, крім головної травми – гематоми головного мозку, від якої Андрюша зараз на межі… Пролежні свідчать про те, що хлопчик лежав без допомоги кілька днів.

Значить, для такої поведінки, бездіяльності цієї жінки, були причини? Значить, щось хотіли приховати? Щонайменше тут є злочинна бездіяльність.

Ні лікар швидкої, ні інші лікарі – не судмедексперти. Але вони досвідчені фахівці, які за десятки років практики бачили всяке, ось тільки подібного – ще ні», – додав Олег Петренко.

За словами депутата, дивлячись на покаліченого хлопчика, плакали всі: і лікарі, і слідчі поліції та прокуратури. «Плакали чоловіки. І я теж. Тому що таке в голові не вкладається», – говорить депутат.

Він вважає, що правда все одно вийде назовні – рано чи пізно.

«Я не хочу, щоб те, що сталося з цією дитиною, залишилося просто цифрою в статистиці кримінальних проваджень. Наскільки я знаю, незрівнянно більш адекватна в цій справі позиція прокуратури. Що стосується поліції – це повний треш: сусіди цієї сім’ї боялися давати свідчення, тому що бачили абсолютну безкарність. Бабуся хлопчика перебувала в розшуку, але жила у своєму будинку.

Навіть сьогодні, під час обшуку, вона «командувала» поліцейськими: сюди заходьте, а сюди, в ці кімнати, не можна.

Від позиції поліції люди повністю шоковані. То про що можна говорити? На яку справедливість повинні розраховувати люди?» – резюмував Олег Петренко.

І все ж він вірить, що розголос, увага громадськості й позиція прокуратури здатні переломити ситуацію.

Вікторія Лясова

P.S. 30 серпня в Черкасах суд збирався обрати запобіжний захід підозрюваній – Вікторії Лясовій. «Однак коли суддя побачив, що приїхали журналісти, переніс засідання на завтра. Причому воно буде проходити в закритому режимі», – зазначив наш співрозмовник.

Залиште свій коментар