Діагноз, якого не існує: лікар розповів про недугу, в яку десятиліттями вірили українці

Діагноз, якого не існує: лікар розповів про недугу, в яку десятиліттями вірили українці

У Міжнародній класифікації хвороб такого діагнозу, як вегето-судинна дистонія, просто не існує.Ще з часів СРСР медики встановлювали діагнози «Вегето-судинна дистонія» (ВСД) або або нейро-циркуляторна дистонія (НЦД). Хоч на початку 90-х років вони визнані застарілими і не відповідають Міжнародній класифікації хвороб, деякі лікарі так звикли до цих діагнозів, що і досі їх встановлюють.

Про це заявив лікар-невролог, психіатр вищої категорії Євген Скрипник на своїй сторінці у Facebook.«Коли пацієнти приходять до лікаря і скаржаться на загальну слабкість, запаморочення, головні болі, пітливість, серцебиття, неприємні відчуття у ділянці грудей, коливання артеріального тиску, знижений тиск, відчуття тривоги, порушення концентрації уваги і т.д. Лікар скеровує людину на обстеження (аналіз крові, обстеження щитовидної залози, ЕКГ і т. п.). Органічних уражень, порушень органів не виявляють і встановлюють вищезгадані діагнози», — пояснив медик.

За словами лікаря, ці діагнози були введенні в СРСР в 50-х роках та на початку 90-х визнані застарілими, та які не відповідають Міжнародній класифікації хвороб.«Найбільше за симптомами діагнози, які не існують, ВСД або НЦД, відповідають Соматоформній вегетативній дисфункції F45.3 та лікується психіатрами і психотерапевтами. Дуже часто на фоні Соматоформної вегетативної дисфункції виникають так звані, симпато-адреналові кризи, вони ж панічні атаки. Тобто неконтрольоване виділення в кров гормону-адреналіну з відповідною симптоматикою (страх смерті, тривога, серцебиття, підвищення артеріального тиску, пітливість, головокружіння, нестача повітря тощо)», — підсумував лікар.

Нагадаємо, ще у 2018 році тодішня міністерка охорони здоов’я Уляна Супрун заявила, що вегето-судинна дистонія — не діагноз, а синдром, що використовують у разі комплексу різноманітних скарг та симптомів у пацієнта. Вона зазначила, ці симптоми можуть свідчити про кілька різних хвороб, які потрібно виявити після низки ґрунтовних обстежень. Діагноз «ВСД»  у медичній картці та курс вітамінів і легких заспокійливих ніяким чином не можуть вирішити цю проблему.

Залиште свій коментар