16 чи 1: математична головоломка стала вірусною в Мережі

16 чи 1: математична головоломка стала вірусною в Мережі

Розв’язуючи простий математичний вираз, користувачі Інтернету не можуть дійти згоди щодо правильної відповіді.Хитре математичне завдання, яке поширюють в соцмережах, поділило тих, хто намагається його розв’язати, на дві категорії. Одні називають розв’язком число 16, інші — 1. Як передає видання The Sun з посиланням на американського Майка Бріна, в цій суперечці неможливо дійти згоди, бо обидві відповіді правильні.

Приклад, через який чубляться знавці математики в Інтернеті, виглядає так 8:2(2+2)=.Як пояснив співробітник Американського математичного товариства з питань обізнаності громадськості Майк Брін, його розв’язок може бути різним, залежно від того, яким методом черговості операцій користуватися – PEMDAS чи BODMAS.

В обох випадках спершу виконується дія у дужках, але після цього є два варіанти.Метод PEMDAS передбачає наступну дію — множення 4 на 2 поза дужками, щоб отримати 8, після цього 8 ділиться на 8. Тоді результат цього виразу — 1.

За методом BODMAS, після операції в дужках виконується не множення, а ділення. Тож розділивши 8 на 2, отримують 4 і лише тоді виконують множення на 4. В підсумку виходить число 16.

“У математиці багато разів виникають неоднозначності. Однак, математики намагаються зробити правила максимально точними”, – зауважив з цього приводу Майк Брін.

Залиште свій коментар