Зіпсував пам’ятку: намісник Києво-Печерської лаври увіковічнив себе на стінах Успенського собору

Зіпсував пам’ятку: намісник Києво-Печерської лаври увіковічнив себе на стінах Успенського собору

Колишній архидиякон Києво-Печерської лаври розповів, що це не єдина «ікона» із зображенням Павла Лебедя на церковній території.На верхніх хорах Успенського Собору Києво-Печерської Лаври намісник Павло Лебідь розмістив ікону з власним зображенням. До «сонму святих» потрапили очільник УПЦ митрополит Онуфрій та покійний митрополит Володимир Сабодан.

Про це повідомляє «Великий Київ»Зазначається, що на панагіях на митрах двох митрополитів є зображення лику Христа. Відтак таке зображення не можна вважати світською картиною з портретами ще живих і не канонізованих церквою служителів, яка намальована в приміщенні храму – курс швидше брався на створення ікони трьох святих.

«Думаєте, чому він так побивається? А ось погляньте на фрагмент розпису на верхніх хорах Успенського собору… Може, там реалізовано його «альтер-его», – зазначив священик ПЦУ Андрій Пономаренко.Якщо відкласти пошук визначення, чи є таке увіковічнення живих у храмі святотатством, варто нагадати, що побудований Успенський Собор був коштом князя Святослава ІІ Ярославича заходами Феодосія Печерського1078 року. Завдяки тому, що собор належить до комплексу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, 2014 року литовці запросили можливості відновлення надгробного пам’ятника князю Костянтину Івановичу Острозькому в Успенському соборі. Святиня була декорована в XVII столітті у стилі українського бароко – мозаїкою та фресковим розписом. Вочевидь, дозволу у громади міста та українського народу Павло Лебідь на власні правки в декоруванні не просив.

Колишній Архидиякон Києво-Печерської лаври Олександр Бакай розповів, що це не єдина «ікона» із зображенням Павла Лебедя на церковній території.

Залиште свій коментар